francuska liga

Troyes pošteno namučio PSG, a Lyon je kiksao na domaćem terenu; Mauro Icardi spasio Parižane blamaže

08.08.2021 u 00:10

PSG je u subotu novu sezonu u francuskom prvenstvu otvorio neočekivano teško izborenom pobjedom u gostima 2:1 nad Troyesom

Poveo je Troyes već u 9. minuti utakmice, a strijelac je bio El Hajjam. No, PSG se uspio vrlo brzo konsolidirati te je već u 19. minuti Achraf Hakimi zabio za izjednačenje.

Domaći su očito bili u teškom šoku jer je samo dvije minute kasnije, u 21. minuti, Mauro Icardi na asistenciju Mbappea zabio za vodstvo PSG-a 2:1.

Činilo se kako će PSG u nastavku utakmice rezultatski dotući Troyes, ali domaća je momčad 'pokazala zube' jakim gostima i taj je rezultat ostao do kraja.

Ranije su u subotu Lyon i Brest odigrali 1:1.

Poveo je Brest koji je prošle sezone u posljednjim prvenstvenim kolima izbjegao ispadanje u drugu ligu. U vodstvo ga je u 43. minuti doveo Irvin Cordova, a Lyon je izjednačio golom Islama Slimanija u 62. minuti utakmice.

Za 'lavove' je ovo neočekivani kiks na domaćem terenu...