ht prva liga

[VIDEO/FOTO] Slaven Belupo je izbjegao poraz u posljednjim trenucima utakmice; Šibenik je napokon došao do prvog boda

07.08.2021 u 21:11

U prvoj utakmici 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Šibenik su u subotu u Koprivnici na stadionu Ivan Kušek Apaš odigrali neriješeno 1:1. Poveo je Šibenik u 33. minuti golom Jakoliša, a izjednačujući gol zabija za domaću momčad Monjac u 88. minuti...

U 15. minuti izvrsna prilika za Šibenik, Bosec je spustio loptu Ivanu Deliću i on gađa, ali ravno u glavu domaćeg golmana Čovića. Pet minuta kasnije Slaven Belupo uzvraća preko Bogojevića, ali brani Rogić bez većih poteškoća.

No, od 33. minute Šibenik vodi nakon ubačaja Batarela s desne strane na drugu vratnicu gdje se najbolje snašao Jakoliš koji zabija glavom za vodstvo gostiju 1:0.

NK Slaven Belupo - NK Šibenik 0:1 Jakoliš 33' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Farmaceuti' su imali priliku za izjednačenje u 36. minuti, Zvonarek je prošao po desnoj strani i dodao Knollu koji ona šalje preslab udarac prema Rogiću koji brani.

Drugo poluvrijeme donosi nekoliko prilika za obje momčadi. U 51. minuti Deni Jurić ima priliku nakon ubačaja s lijeve strane Kvesića, puca s nekih trinaest metara, ali loše. U 53. minuti Knoll ima priliku za Slaven Belupo, ali puca iznad gola, a u istoj minuti Jakoliš opet puca prema golu domaćina, ali slabo.

• +7
NK Slaven Belupo - NK Šibenik, HT Prva liga, 7.8.2021. Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

U 66. minuti Slaven ima najbolju priliku na utakmici, Glavičić odlično ubacuje, a Knoll puca glavom, no Rogić brani i čuva prednost Šibenika. Dvije minute kasnije, još jedna prilika, Lulić je dobacio Bosecu na drugoj vratnici, ali on puca jako loše.

U 84. minuti Šibenik je imao priliku zaključiti utakmicu nakon kontre Kvesić puca prema golu 'farmaceuta', ali još jednom neprecizno.

I četiri minute kasnije 'farmaceuti' konačno probijaju obranu Šibenika i izjednačuju. Monjac nakon odbijanca puca prema golu Šibenika, a golman gostiju Rogić nije uspio obraniti taj udarac. 1:1!

NK Slaven Belupo - NK Šibenik 1:1 Monjac 87' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Nakon ove utakmice Šibenik nakon tri poraza dolazi do prvog boda i sada se nalazi na devetom mjestu, dok je za Slaven Belupo ovo drugi remi poslije kojeg je peti na ljestvici s pet bodova.

NK Slaven Belupo - NK Šibenik 1:1 sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Slaven Belupo - NK Šibenik 1:1 izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Utakmicu je sudio Ante Čuljak iz Zagreba.

• Slaven Belupo - Šibenik 1:1
  • Strijelci: Jakoliš '33 / Monjac '88
  • Slaven Belupo: Čović, Božić, Paracki, van Bruggen, Bogojević, Marina (Soldo '46), Glavčić, Bosec (Goda '76), Zvonarek (Lulić '46), Knoll (Monjac '76), Krstanović
  • Šibenik: Rogić, Batarelo, Bilić, Perić, Kvesić, Ćurić, Rak , Jakoliš (Lopez '80), Delić (Sahiti '69), Marin (Mesa '64), Jurić

Istra 1961-Dinamo Zagreb19:00
Slaven Belupo-Šibenik1:1
Gorica-Hajduk1:3