šok i nevjerica

Trener Rijeke nakon šokantnog ispadanja u polufinalu Kupa nije skrivao tugu: Odigrali smo ispod svih kriterija, bez volje, želje...

14.04.2021 u 20:53

Istra je izborila plasman u finale Kupa pobjedom 3:2 protiv Rijeke u Puli. Realnost je takva da gotovo nitko nije očekivao ovakav rasplet jer Rijeka je posljednje dvije godine osvajala ovo natjecanje, a sada je na senzacionalan način ispala

Trener Istre 1961 Danijel Jumić nije skrivao sreću i zadovoljstvo nakon senzacionalne pobjede nad Rijekom i plasmana u finale Kupa.

'Čestitam Rijeci na drugome poluvremenu, napravili su utakmicu neizvjesnijom, a čestitke i mojim igračima, stožeru i svima u klubu. Zaslužili smo ovo, sretan sam zbog svih njih. Od prvog dana govorim da imamo kvalitetu i širinu u kadru i ovo će nam biti jako bitna pobjeda za ostatak prvenstva', kazao je Jumić nakon utakmice i nastavio:

'Gorica ili Dinamo u finalu? Nisam zapravo ni razmišljao o tome, ne vodim brigu o tim stvarima. Tko god bude...', zaključio je trener Istre 1961.

• +14
NK Istra 1961 - NK Rijeka, Kup, polufinale, 14.4.2021. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

'Utakmicu su Puljani riješili u prvome poluvremenu gdje smo mi odigrali izvan svih kriterija, bez volje, želje i agresije. Tu su oni odlučili utakmicu. Nekim promjenama u drugome dijelu smo pokušali okrenuti, malo nam je nedostajalo, ali Istra je zaslužila finale', rekao je razočarani trener Rijeke Goran Tomić nakon utakmice te dodao:

'Kad ne uđete od prve minute kako treba u susret, onda ne može doći ni sreća. Mi smo prespavali prvo poluvrijeme, odigrali jako loše, nije bilo lako. Ali ako je nešto bilo pozitivno, onda je to reakcija ekipe u drugome dijelu. Lokomotiva ovoga vikenda? Moramo se sada fokusirati na prvenstvo, u Kupu smo ispali, a sada se borimo za Europu...'