EUROPA NA KVARNERU

Trener Rijeke je u transu i smatra da su napravili čudo, a imamo i video ludog slavlja iz svlačionice kluba s Rujevice

23.05.2021 u 08:28

Nogometaši Rijeke u infarktnoj završnici prvenstva pobjedom protiv Gorice dosegnuli su treće mjesto i toliko željeni plasman u Konferencijsku ligu

Prvi među najsretnijima nakon utakmice bio je trener Rijeke Goran Tomić.

'Sada sam najsretniji čovjek na svijetu. Sretan sam zbog kluba i igrača, napravili smo čudo dostigavši Goricu na trećem mjestu', rekao je Tomić.

Luka Menalo ove sezone odigrao je niz dobrih utakmica u dresu Rijeke, postigao nekoliko ključnih golova u prvenstvu i Europskoj ligi i na kraju kao točka na 'i' donio slavlje u zadnjem kolu 36. kola HT Prve lige.Tri boda vrijedna plasmana u Konferencijsku ligu.

'Strašna utakmica. Ovo je bila utakmica točno onakva kako igramo cijelu sezonu. Na kraju kad pogledam sve, mogu reći da je naša pobjeda zaslužena', poručio je Menalo.

Rijeka - Gorica 2:1, 36. kolo HT Prve lige (sažetak) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Rijeka je tako prekinula niz od 1030 dana bez pobjede protiv Gorice na domaćem travnjaku, a tri boda stigla su u pravom trenutku.

Koliko je taj trijumf značilo igračima i stručnom stožeru pokazuje ludo slavlje u svlačionici nakon utakmice.

Podsjećamo, Rijeka je povela već u 10. minuti. Menalo je ubacio, Drmić spustio loptu, a Andrijašević u svom 101. nastupu u dresu Rijeke poentirao za vodstvo domaćina.

Međutim, 10 minuta kasnije Gorica je izjednačila. Nakon ubačaja Matar je spustio loptu glavom, a Babec zabio iz blizine. Sudac Bel je pregledavao snimku zbog navodnog prekršaja nad Andrijaševićem koji je prethodio golu, ali je na kraju priznao gol gostiju.

• +11
NK Rijeka - NK Gorica, 36. kolo HT Prva liga, 22.5.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

U samoj završnici prvog dijela Gorica je bila i korak do vodstva, no Lovrić je fantastičnim udarcem uzdrmao vratnicu.

U nastavku susreta Gorica se uspješno branila do 79. minute kada je Menalo ubacio, lopta je preletjela sve i završila u mreži za vodstvo 2:1. U posljednjim trenucima susreta Gorica je imala priliku za 2:2, ali je Doka pucao pored gola.

NK Rijeka - NK Gorica 2:1, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport