RARITET U NOGOMETU

Trener Osijeka Nenad Bjelica progovorio o nelogičnosti u igri njegove momčadi i utakmici s Hajdukom. Otkrio je zašto se veseli dolasku na Poljud

13.12.2021 u 13:08

Osijek se od svojih navijača i domaćeg terena u ovoj godini oprostio još jednom pobjedom. Slijedi gostovanje kod Hajduka kojeg najavljuje trener Bijelo-plavih Nenad Bjelica

Osijek se od svojih navijača i domaćeg terena u ovoj godini oprostio još jednom pobjedom. Ovaj puta protiv Šibenika (3:1), a sve smo golove vidjeli u prvom poluvremenu. U svakom slučaju, Bijelo-plavi su ispunili očekivanja i ponovno preuzeli čelnu poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

'Da, raritet u nogometu, ali evo danas se dogodio. Mislim da smo zasluženo vodili u početku i na kraju zasluženo pobijedili. Čestitke našoj momčadi koja je danas opet dala svoj maksimum, prvo poluvrijeme odigrala sjajno, a u drugom održavala rezultat, ne ulazeći u neki preveliki rizik. Moramo biti zadovoljni, za utakmicu u Splitu nam je samo Hiroš kartoniran, tako da ćemo biti uglavnom kompletni. Po ovom vremenu, koje nije bilo u korist nogometu, zahvala ide i našim navijačima. Nije bilo lako doći u ovakvim uvjetima, ali to je onih naših tisuću dvjesto najvjernijih koji ne biraju ni mjesto, ni vrijeme ni utakmicu', izjavio je trener Nenad Bjelica.

• +6
HT Prva liga: Osijek - Šibenik, 12.12.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Vjetar je u prvom poluvremenu puhao prema osječkim vratima, ali ne da to nije omelo osječke nogometaše, nego sasvim suprotno. Osijek je s tri pogotka trasirao put do novih bodova.

'Eto, ispalo je kontra svake logike. Kada smo imali vjetar protiv sebe zabili smo tri gola, a u drugom kada nam je bio saveznik i kada smo mogli profitirati od toga, imali smo manje šansi. No, sve je to nogomet. Tako to treba i prihvatiti. Najvažnije je da smo pobijedili, da se nastavlja pozitivan niz. Sada nam se vraćaju Fiolić i Topčagić, tako da ćemo biti još konkurentniji.'

Činjenica je da se Šibenčani u Gradski vrt nisu došli braniti, nego su se otvorenom igrom pokušali suprotstaviti boljem suparniku.

'Sve te momčadi koje su u nekoj zoni da nisu u borbi za opstanak, a ne mogu baš i prema gore, igraju neopterećeno. Imaju oni dosta talenta, dobrih igrača poput Marina, Jakoliša, Ćurića, Delića, Raka… Znaju igrati nogomet i to su dosad pokazali i u dvobojima s puno boljim protivnicima od sebe.'

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Pred Osječanima je još jedna utakmica do kraja polusezone. I to kakva. Gostovanje kod Hajduka u velikom derbiju HT Prve lige.

'Radujemo se jednoj takvoj utakmici. Hajduk je u sjajnoj formi, mi također u dobroj. Vjerojatno će biti pun Poljud i nadam se da će to biti spektakl za sve. Naravno da idemo s najvišom mogućom ambicijom po tri boda, mi drugačije ne znamo. Dakako da će se nešto pitati i Hajduka jer igra kod kuće i to jako dobro, no vjerujemo u sebe i u ovaj niz, da ćemo ga nastaviti', rekao je Bjelica.

Osijek-Šibenik3:1
Dinamo Zagreb-Slaven Belupo3:0