slatka osveta

Trener Osijeka nakon pobjede protiv Rijeke nije skrivao zadovoljstvo: Mjesec dana smo živjeli s tom traumom...

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 02.07.2020 09:35
  • Objavljeno 02.07.2020 u 09:32
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Osijeka su u 32. kolu Hrvatski Telekom Prve lige stigli do važne pobjede, na svom su Gradskom vrtu pobijedili Rijeku 1:0. Ova je pobjeda imala posebnu draž nakon što ih je Rijeka u kontroverznoj utakmici izbacila u polufinalu Kupa...

'Teška utakmica za nas nakon onog ispadanja u Kupu. Više od mjesec dana živjeli smo u toj traumi nakon onog poraza na Rujevici i nije uopće bilo lako izbalansirati momčad između uvjetno rečeno ratničkog pristupa i mirnoće koja je potrebna u takvim derbijima', kazao je odmah nakon pobjede trener Osijeka Ivica Kulešević te dodao:

'Rijeka je bolje otvorila utakmicu, imala i svoje šanse, ali mislim da smo mi kasnije bili bolji i zasluženo pobijedili. Ovo je bio derbi na europskoj razini.'

>> [VIDEO] Pogledajte sporne situacije s polufinalne utakmice Kupa između Rijeke i Osijeka; jesu li Osječani teško oštećeni?

Osijek je sada na trećem mjestu, druga Lokomotiva - koja drži poziciju koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka - bježi mu samo jedan bod...

>> Poslije drame na Rujevici fizički obračun igrača; Rijekin golgeter dobio šakom u glavu, intervenirala policija

'Dobro radimo, dobro treniramo, dobra je atmosfera, puno smo toga napravili, ali još nismo matematički osigurali ništa. Ni Europu, ni drugo mjesto, ali imamo razloga za optimizam, samo trebamo ovako nastaviti raditi', zaključio je Kulešević.

>> [VIDEO] Imamo snimku incidenta iz Rijeke: Ovako je izgledao napad Erosa Grezde na Antonija Čolaka

S druge strane, Simon Rožman na klupi Rijeke nije imao previše razloga za zadovoljstvo.

'Gledali smo jako dobru utakmicu s obje strane. Otvorili smo dobro prvo poluvrijeme, opet imali tri, četiri izvanredne prigode. Onda je nekako u drugom dijelu prvog poluvremena Osijek dominirao, ali smo se uspjeli mirno obraniti', rekao je Rožman nakon utakmice i zaključio:

  • +3

Osijek - Rijeka, 32. kolo HT Prve lige, 2019/20.

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

'Poremetio nas je taj gol u drugom poluvremenu, prerano je pao. Bio je plan izdržati jer smo znali da će se Osijek dodatno otvarati. S izmjenama smo pokušali ubaciti neku novu energiju, malo smo pritisnuli na njihov gol u nekim situacijama, ali nije išlo. Mislim da igrači daju sve od sebe i šteta da nas rezultat ne prati. Oni su na nekom maksimumu, ali treba priznati - Osijek je danas bio bolji.'

Hrvatska 1. liga

Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:1
Osijek-Rijeka1:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb31234473
2.Lokomotiva32176957
3.Hajduk321661054
4.Osijek311411653
5.Rijeka31157952
6.Gorica3212101046
7.Slaven Belupo32971634
8.Varaždin32691727
9.Istra 196132581923
10.Inter Zaprešić31382017

Sljedeće utakmice

4.7.Istra 1961-Gorica
4.7.Varaždin-Slaven Belupo
4.7.Lokomotiva-Inter Zaprešić
5.7.Hajduk-Osijek
5.7.Rijeka-Dinamo Zagreb

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.