POGLEDAJTE TRENUTAK ODLUKE

Osijek produžio svoj strašan niz u Gradskom vrtu; osvetio se Rijeci za Kup i ostao u igri za drugu poziciju u prvenstvu

01.07.2020 u 23:07

U zadnjoj utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Gradskom vrtu je Osijek svladao Rijeku 1:0 i tako produžio svoj strašan niz na domaćem travnjaku

'Osijek je nepokoreni grad i vjerujem da ćemo poslije utakmice učiniti sve građane i navijače Osijeka ponosnima', poručio je uoči derbija trener domaćina Ivica Kulešević koji je s pravom pričao o Gradskom vrtu kao neosvojivoj utvrdi.

Naime, prvoligaš s Drave dočekao je Rijeku s nizom od čak 23 utakmice bez poraza na svojem travnjaku (16 pobjeda), a podebljao ga je nakon ovog dvoboja te je sada Osijek skočio na treću poziciju samo bod zaostatka od drugog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Osijek je bio favorit u ovom susretu, ne samo jer je igrao kod kuće, nego i forme, dok je Rijeci ovo treći poraz u nizu. Ona je očigledno okrenuta finalu Kupa (1. kolovoza s Lokomotivom) i polako ispada iz igre za prvog pratitelja Dinama. Upravo taj Kup dodatni je bio motiv za domaće nogometaše, jer ih je Rijeka izbacila u polufinalu i to nakon sudačkih pogrešaka što je izazvalo lavinu nezadovoljstva u Slavoniji, sada su Osječani dobili barem malu satisfakciju...

• +3
Osijek - Rijeka, 32. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti u 9. minuti, međutim, Škorić je u posljednji trenutak požrtvovno uklizao i izbacio loptu u korner. Tri minute kasnije vidjeli smo još jednu priliku gostiju, no Gorgon je pucao preko gola.

Osijek je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 21. minuti, Pilj je pucao, ali je Pandur bio spreman. Najveću priliku u prvom poluvremenu imao je Osijek u 31. minuti, Mance je s lijeve strane izbio sam ispred Pandura, ali je njegov udarac završio u vratnici.

Trenutak odluke dogodio se u 53. minuti. Talys je ubacio s lijeve strane, Ndockyt je glavom s druge vratnice idealno vratio loptu na rub peterca gdje je skočio Mance i matirao Pandura.

Mance je u 74. minuti mogao zabiti i drugi gol na utakmici i domaćine posve približiti važnim bodovima. Međutim, Pandur je ponovo sjajno obranio.

Do kraja dvoboja više nije bilo promjene rezultata, a u posljednjim trenucima susreta Rijeka je ostala s igračem manje nakon što je Nino Galović u nekoliko sekundi zaradio dva žuta kartona.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 76 boda, Lokomotiva je druga sa 57 bodova, Osijek je sada treći sa 56 bodova, Hajduk ima 54, a Rijeka 52 boda. Gorica je šesta sa 46 bodova. Zadnja dva mjesta drže Istra 1961 sa 23 i Inter sa 17 bodova.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Inter Zaprešić-Dinamo Zagreb0:1
Osijek-Rijeka1:0