bravo, 'bili'!

Trener Hajduka pokušao je stišati euforiju nakon veličanstvene pobjede: Zabili smo tri gola, ali ništa još nije gotovo...

05.08.2022 u 00:13

Nogometaši Hajduka na Poljudu su pobijedili portugalsku Vitoriju Guimaraes 3:1 u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas imao je razloga za zadovoljstvo. Smiješak mu nije silazio s lica, no pokušavao je u isto vrijeme stišati euforiju nakon velike pobjede.

'Iza nas je tek prvo poluvrijeme... Čeka nas teški uzvrat u Portugalu. Moramo se dobro pripremiti', kazao je odmah po svršetku utakmice Dambrauskas te nastavio:

• +52
NK Hajduk - Vitoria Guimaraes, 3. pretkolo Konferencijske lige, 4.8.2022. Izvor: Cropix / Autor: Josko Ponos

'Mogu pričati o ovoj utakmici, igrali smo dobro protiv momčadi koja traži posjed. Prva zadaća nam je bila kontrolirati igru. U prvom dijelu bili smo spori na lopti, na poluvremenu smo se promijenili. Išli smo dublje, pogotovo Krovinović. Gurnuli smo Portugalce bliže njihovom golu. Bili smo dobri u završnici, nije lako dati tri gola protiv ovakvog protivnika. Vitoria je ofenzivna, ali mi smo ih prisilili da se brane. Ako se ne varam, Vitoria je zabila nama iz jedinog udarca u okvir. Ali, možda nam je baš to trebalo da se trgnemo...'

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

Kako je Dambrauskas uspio dignuti igrače na poluvremenu utakmice?

'Nismo uopće bili dolje, ovo je bio jedan od takvih dana. Ne možete podbaciti pred ovakvom publikom. Neki porazi imaju okus da nisu porazi, kao i neke pobjede - da nisu pobjede. Dobili smo Varaždin, ali kao da i nismo. To je nekada tako. Čeka nas potpuno različit susret u Portugalu, moramo se jako dobro pripremiti. Nekad je dobro, nekad nije što ne igramo za vikend. Ne igramo često Europu. Naravno da je Kloppu tako lakše kad igra Europu do kraja... Mi se moramo pripremiti, početi s tim već večeras pričati, analizirati ovo', zaključio je Dambrauskas.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.