NIKAKO DA KRENE

Treći poraz u nizu Toronta i Ukića

15.01.2009 u 12:34

Košarkaši Toronto Raptorsa pretrpjeli su treći poraz zaredom u NBA ligi neočekivano izgubivši na svom parketu od izravnih konkurenata za ulazak u doigravanje Chicago Bullsa sa 98:102.

Nikako da krene Ukićevoj momčadi Toronto Raptorsima koji su poraženi od Chicaga.

Sjajan je u posljednjoj četvrtini bio prvi izbor prošlogodišnjeg 'drafta' Derrick Rose koji je 17 od svojih 25 koševa ubacio u toj dionici igre. Ipak, ključni potez izveo je Joakim Noah koji je kod rezultata 100:98 za Bullse šest sekundi prije kraja blokirao šut Chrisa Bosha za izjednačenje. Potom je Luol Deng pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 102:98. Rose je uz 25 koševa imao i 10 asistencija, dok je Talijan Andrea Bargnani, prvi izbor 'drafta' 2006. godine, ostvario učinak karijere sa 31 ubačajem i 10 skokova. Hrvatski reprezentativac Roko-Leni Ukić je za 23 minute ubacio četiri poena (šut iz igre 2-7, trica 0-1) uz jedan skok i dvije asistencije.
U derbiju večeri San Antonio Spursi su sa 112:111 na svom terenu svladali Los Angeles Lakerse. Pobjednički koš postigao je Roger Mason 10 sekundi prije kraja kada je uz ubačaj iz igre iznudio i prekršaj Dereka Fishera, te pogodio slobodno bacanje za vodstvo Spursa. U završnom napadu Lakersi nisu čak uspjeli niti uputiti loptu prema košu. Emanuel Ginobili (27) bio je najefikasniji kod Spursa, a Kobe Bryant (29, 10 asistencija) kod Lakersa.

Najbolji pojedinačni učinak večeri imao je branič New Orleans Hornetsa Chris Paul koji je u 104:97 pobjedi na gostovanju kod Dallas Mavericksa ostvario svoj četvrti 'triple-double' sezone sa 3 koša, 11 asistencija i 10 skokova, a tomu je pridodao i sedam osvojenih lopti. Najbolji u dresu Mavsa bio je Jason Terry (28).
Prvaci Boston Celticsi lako su sa 118-86 svladali New Jersey Netse i tako upisali treću pobjedu zaredom. Paul Pierce (22) bio je najefikasniji kod Celticsa, a Devin Harris (17) kod Netsa.

Indiana Pacersi u petom su pokušaju ove sezone napokon dobili produžetak svladavši na svom terenu Detroit Pistonse sa 110:106. Pistonsi su u završnici četvrte četvrtine imali vodstvo 93-91 i slobodno bacanje koje je Prince promašio, potom su imali i napad u kojem su promašili dva šuta da bi Granger potom pogodio za produžetak u kojem su Pacersi pronašli put do pobjede. Danny Granger (24, 10 skokova) bio je najbolji kod Pacersa, a Rodney Stuckey (30) kod Pistonsa.
Momčadi s dna lige, Golden State Warriorsi i Sacramento Kingsi igrali su čak tri produžetka prije no što su gosti iz Sacramenta uspjeli pobijediti sa 135:133. Brad Miller (30, 22 skoka) predvodio je Kingse, a Jamal Crawford (35) Warriorse.