ČETIRI KOMADA

Trećeligaš ponizio Real u Kupu kralja

28.10.2009 u 09:35

Skupocjena momčad madridskog Reala doživjela je katastrofalan poraz 4:0 na gostovanju kod trećeligaša Alcorcona u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja

Jedna od najvećih sramota u njegovoj povijesti zadesila je 'kraljevski klub'. Sastav Dudek - Arbeloa, Albiol, Metzelder, Drenthe - Mahamadou Diarra, Guti (od 46. Gago), Van der Vaart; Granero (od 63. Marcelo) - Raúl (od 72. Van Nistelrooy) i Benzema je pred oko sedam tisuća gledatelja na stadionu Municipal de Santo Domingo primio četiri komada. Dva pogotka za domaćina postigao je Borja Perez, u 16. i 52. minuti, jedan Ernestro Gomez u 40, a jedan je bio autogol Alvara Arbeloa u 22. minuti. Uzvrat je na rasporedu 10. studenoga.

Treba spomenuti i da je Mate Bilić bio strijelac za svoj Sporting iz Gijona, koji je na gostovanju kod Recreativa odigrao 1:1. Hrvatski reprezentativac je poništio vodstvo domaćina u 47. minuti.

Španjolski Kup kralja, šesnaestina finala, prve utakmice:

Recreativo – Sporting 1:1 (Candeias 4 / Bilić 47)
Marbella – Atletico 0:2 (Troyan 18–ag, Maxi 83)
Atletico Ciudad – Sevilla 2:4 (Roldan 10, 21 / Luis Fabiano 18, 20, Navas 28, Capel 36)
Alcorcon – Real Madrid 4:0 (Perez 16, 52, Gomez 40, Arbeloa 22-ag)