POLJACI U ŠOKU

Tragedija Legije! Pregazila Celtic pa je izbacili iz Lige prvaka

08.08.2014 u 11:59

Momčad našeg Ivice Vrdoljaka, poljska Legia, zasigurno je najveći gubitnik trećeg pretkola Lige prvaka

Nakon što su na terenu nogometaši Legije u dvije utakmice pregazili Celtic sa 6:1, Škoti su opravdano uložili žalbu. Naime, igrač Legije Bartosz Bereszynski na uzvratnoj utakmici nije imao pravo nastupa jer je iz prošle sezone vukao crveni karton. No Poljaci su to previdjeli te je Bereszynski ušao u 86. minuti i dobio priliku zadnjih par minuta na terenu.

Škoti su taj propust uočili, uložili žalbu Uefi, a krovna europska organizacija tu je činjenicu jednostavno morala prihvatiti te je utakmicu, naknadno registrirala rezultatom 3:0 za Celtic. Dodatni peh Legije je to što je prvu utakmicu pobijedila 4:1 pa je Celtic zbog gola u gostima ipak - imao bolju gol-razliku.

Tako će Celtic, ni kriv ni dužan igrati u play-offu Lige prvaka.