boxing day

Tottenham preokretom došao do tri boda: Delle Alli zabio prekrasan gol za osvetu klubu koji ih je teško porazio ranije u sezoni

26.12.2019 u 16:23

Nogometaši Tottenhama slavili su u Londonu protiv Brightona s 2:1 u prvoj utakmici 19. kola i tradicionalnog Boxing Daya u Engleskoj.

Momčad Josea Mourinha je do pobjede došla preokretom jer su gosti od 37. minute vodili golom Adama Webstera. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, ali onda se u nastavku Tottenham probudio i preko svoja dva ponajbolja igrača uspio doći do sva tri boda.

Nakon sedam minuta igre u nastavku gol je nakon odbijanca zabio Harry Kane i poravnao na 1:1, a preokret i vrijedna tri boda Mourinhovoj ekipi donosi Delle Alli prekrasnim golom u 72. minuti.

Spursi su se tako osvetili Brightonu za visoki poraz od 0:3 u listopadu ove godine i, barem privremeno, zasjeli na peto mjesto ljestvice Premier Lige s 29 osvojenih bodova. Brighton je na 13. mjestu s devet bodova manje od Tottenhama.