uzavrele strasti

Totalni kaos nakon utakmice u Španjolskoj; opću makljažu nogometaša prekinula je tek interventna policija

09.07.2020 u 11:15

Tko bi rekao da će na jednoj od utakmica španjolske La Lige, koja se igra bez gledatelja, morati intervenirati policija? Eh, da... U srijedu navečer netom po svršetku dvoboja između Getafea i Villarreala došlo je do masovnog obračuna igrača obiju momčadi, bilo je toliko žestoko da su 'zaraćene strane' razdvajali policajci

Zanimljivo je u španjolskom nogometnom prvenstvu, ali na žalost ostalih momčadi sve su oči uprte u obračun Real Madrida i Barcelone oko naslova prvaka. Ali, samo nekoliko mjesta niže na prvenstvenoj ljestvici odigrava se prava drama.

Naime, čak se šest klubova bori za mjesto u Europskoj ligi, a bespoštedna je borba i za mjesto u Ligi prvaka.

I tako je utakmica 35. kola La Lige između Getafea i Villarreala bila izuzetno važna za obje momčadi. Getafe lovi Europsku ligu, a 'žuta podmornica' nada se Ligi prvaka.

Na kraju su nogometaši Villarreala slavili 3:1, no utakmica je bila izuzetno napeta. 'Žuta podmornica' povela je golom Santija Cazorle iz penala u 66. minuti, a u 80. je Hugo Duro zabio za Getafe i izjednačio. Potom je u samoj završnici Cazorla ponovno zabio iz penala za vodstvo Villarreala (86. minuta), da bi pobjedu gostiju potvrdio Ruben Pena u 93. minuti.

Villarreal je ovom pobjedom skočio na 5. mjesto i sada mu Sevilla koja je četvrta i drži mjesto koje vodi u Ligu prvaka bježi samo tri boda. Getafe je pak šesti i drži mjesto koje mu jamči kvalifikacije za Europsku ligu, no prijete mu Real Sociedad, Valencija, Athletic Bilbao...

Domaći su se po svršetku utakmice teško mirili s porazom te je na potu prema svlačionicama nastao pravi kaos i opća tučnjava nogometaša obiju momčadi.

Glavnu ulogu imao je golman Villarreala Mariano Barbosa. On je s leđa udario nogometaša domaće momčadi Nyoma, a zanimljivo je to da je sudac crveni karton dao Nyomu, dok je Barbosa prošao nekažnjeno.

Sukob na tome nije završio, još je nekoliko nogometaša iz obje momčadi zbog fizičkog obračuna dobilo crvene kartone. Među njima su Allan Romero, Daniel Suarez i Xabier Etxeita iz Getafea te Iborra kod Villarreala. Zaraćene strane na kraju je morala odvajati malobrojna postrojba interventne policije. Ti dečki zasigurno nisu računali na to da će raditi prekovremeno jer se utakmice španjolskog prvenstva i dalje igraju pred praznim tribinama pa je i prisustvo policije svedeno na minimum...

Nakon svega sigurno je da će La Liga pokrenuti istragu protiv svih sudionika ovog sukoba i dečki bi mogli bi dobiti teške kazne. Ono što je sigurno je da će zbog crvenih kartona sigurno propustiti sljedeće utakmice, time su na cjedilu ostavili svoje suigrače koji se bez njih moraju boriti za mjesta u europskim natjecanjima.

Getafe do kraja igra s Alavesom, Atletico Madridom i Levanteom, a Villarreal čekaju susreti s Real Sociedadom, Real Madridom i Eibarom.