francuska liga

Toma Bašić zabio već u 2. minuti utakmice; prvi mu je to gol u dresu 'žirondinaca'

17.02.2019 u 17:49

Hrvatski veznjak Toma Bašić (22) bio je strijelac za Bordeaux u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Toulousea u susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva...

Toma Bašić je doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0 već u 2. minuti susreta kada je odlično pratio akciju i glavom u padu s pet metara pogodio mrežu suparnika nakon ubačaja Kamana. Bio je to prvi Bašićev pogodak u francuskoj ligi, a igrao je do 90. minute.

Za goste je u nastavku izjednačio Cahuzac (70), ali pobjedu domaćima osigurao je veteran Briand (82).

Bordeaux je sada 13. s 31 bodom, četiri više od 15. Toulousea.

Drugoplasirani Lille odigrao je samo 0:0 na svom terenu s Montpellierom pa sada ima 50 bodova, devet manje uz tri utakmice više od prvog PSG-a, a četiri više od trećeg Lyona.