NIZOZEMSKA LIGA

To je Halilović! Za pola sata je asistirao, zabio i bacio u trans navijače

10.11.2023 u 22:19

U 12. kolu nizozemske Eredivisie lige Fortuna Sittard je ostvarila pobjedu protiv Heraclesa. Bilo je uvjerljivih 4:1.

Sjajnu utakmicu odigrao je Hrvat Alen Halilović koji je asistirao za prvi i zabio treći gol.

Fortuna je povela u šestoj minuti. Halilović je centrirao s lijeve strane, a Brazilac Rodrigo Guth pospremio ubačenu loptu u mrežu.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'

U 25. minuti bilo je 2:0. Strijelac je bio Milan Robberechts. Samo šest minuta kasnije razigrani Halilović zabija za 3:0 i rješava pitanje pobjednika. Do poluvremena Fortuna je postigla i četvrti gol, strijelac je bio Kaj Sierhuis u 40. minuti.

Gosti su svoj jedni gol zabili u 89.minuti preko Marija Engelsa.

Alen Halilović je zamijenjen u 76. minuti igre. U dosadašnjih 12 nastupa u ovoj sezoni postigao je tri gola za Fortunu, a uz to ima i dvije asistencije. Pobjedu je s njim proslavio i hrvatski golman Ivor Pandur koji je odigrao cijelu utakmicu za Fortunu.

Fortuna je ovom pobjedom došla na deveto mjesto s 13 bodova.