bundesliga

Težak udarac za Niku Kovača; bivši hrvatski izbornik ovome se sigurno nije nadao

04.02.2018 u 21:37

U susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je na gostovanju kod Augsburga poražen 3:0, dok su u drugom nedjeljnom susretu HSV i Hannover odigrali 1:1

Eintracht je imao priliku pobjedom ponovo skočiti na drugo mjesto, međutim umjesto tri boda primio je tri gola... Ovakvom se raspletu Niko Kovač sigurno nije nadao, njegov Eintracht možda ne igra najljepši nogomet, ali je učinkovit. Posebno se dobro ove sezone Eintracht drži u gostima gdje ima šest pobjeda, tri remija i sada je upisao drugi poraz. Po uspješnosti na gostovanjima je Kovačeva momčad druga u Bundesligi, odmah iza nedodirljivog Bayerna.

Pobjedu Augsburgu donijeli su Koo Ja-Cheol (19), Michael Gregoritsch (76) i Marco Richter (89)Ante Rebić nije nastupio za domaći sastav.

Frankfurt je ovim porazom pao na šesto mjesto ljestvice, dok se Augsburg probio na sedmu poziciju s dva boda manje od Kovačeve momčadi.

U drugom susretu HSV i Hannover su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 37. minuti golom Ivera Fossuma, a izjednačio je Filip Kostić četiri minute prije kraja susreta. Domaćin je u posljednjim trenucima ostao s igračem manje nakon što je isključen Kiriakos Papadopoulos.

Niko Kovač Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

HSV je ostao u zoni ispadanja, i dalje drži 17. mjesto, dok je Hannover na 10. poziciji.

Na ljestvici vodi Bayern s 53 boda, Bayer Leverkusen je drugi s 35 bodova koliko ima i Leipzig na trećem mjestu.