drama na anfieldu

Derbi 'redsa' i 'spursa' na kojem su padali rekordi; Kane od tragičara do junaka

04.02.2018 u 20:47

U derbiju 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Tottenham su odigrali bez pobjednika 2:2 uz dva dosuđena penala te dva gola zabijena u sudačkoj nadoknadi...

Bila je to utakmica u kojoj je Liverpool vodio 1:0 i 2:1, no Tottenham je iščupao bod golom Harryja Kanea iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Kane je sedam minuta prije toga promašio jedanaesterac kod rezultata 1:1.

Liverpool je poveo već nakon dvije minute utakmice golom Mohameda Salaha kojem je to bio 20. pogodak u 25. ligaškom nastupu za Liverpool i niti jedan igrač 'redsa' nije brže stigao do 20 pogodaka u Premiershipu. Egipatski napadač je iskoristio pogrešku Erica Diera koji je vraća loptu Hugu Llorisu, presjekao je dodavanje i zabio za 1:0.

• +5
Premier liga, Liverpool - Tottenham Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Izjednačio je Victor Wanyama u 80. minuti fantastičnim udarcem s 25 metara. U 87. minuti gosti su mogli do vodstva, no Kane nije iskoristio najstrožu kaznu. Sukrivac za jedanaesterac je bio Dejan Lovren koji je promašio loptu, a Kane iskoristio 'poklon' te krenuo sam prema Lorisu Kariusu koji ga je oborio. Njemački golman je ispravio pogrešku obranivši Kaneov udarac koji je pucao po sredini gola.

Kazna je stigla u prvoj minuti nadoknade kada je sjajni Salah ispremiješao suparničku obranu i zabio za 2:1. Kada se već činilo da će Liverpool upisati pobjedu, sudac Jonathan Moss je dosudio dvojbeni penal za 'spurse'. Moss je vidio prekršaj Virgila van Dijka nad Erikom Lamelom. Jedanaesterac je ponovo pucao Kane i pogodio. Bio je to njegov 100. gol u Premiershipu i samo je Alan Shearer brže stigao do 'stotke' u elitnom razredu engleskog nogometa. Sheareru su trebala 124 nastupa, dok je Kane zabio 100 golova u 141. susretu.

U derbiju iz donjeg doma ljestvice Crystal Palace i Newcaastle United su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 22. minuti preko Mohameda Diamea kojem je to bio peti pogodak u dresu 'svraka', a svih pet je zabio na gostovanjima. Izjednačio je Luka Milivojević iz jedanaesterca u 55. minuti.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Watford i Chelsea.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 69 bodova, Manchester United na drugom mjestu ima 56 bodova, a Liverpool ja trećoj poziciji ima 51 bod. Slijede Chelsea (50), Tottenham (49) i Arsenal (45).