Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je 1:0 u Reykjaviku od Islanda u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. Jedini gol za Island zabio je Magnusson u zadnjoj minuti utakmice te je tako nanio Hrvatskoj prvi poraz u kvalifikacijama

ISLAND: Halldorsson - B. Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Magnusson - Gudmundsson, Gunnarsson, Hallfredsson, B. Bjarnason - Finnbogason, G. Sigurdsson

Izbornik: Heimir Hallgrimsson

HRVATSKA: L. Kalinić - Jedvaj, Vida, Lovren, Pivarić - Badelj, Modrić - Mandžukić (Santini 88'), Kovačić, Perišić - N. Kalinić (Brozović 63')

Izbornik: Ante Čačić

• +15
Kvalifikacije za odlazak na SP, skupina I, 6. kolo, Island - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL
  • 90’

Gotova je utakmica. Hrvatska je upisala prvi poraz u kvalifikacijama

• 90’

Igrat će se tri minute sudačke nadokande

• 90’

GOOOOL! Magnusson zabija glavom nakon kornera koji je izveo G. Sigurdsson. Naši su u šoku! Nedugo prije toga naš golman Kalinić skinuo je čisti zicer

• 88’

Zamjena kod Hrvatske; izlazi Mandžukić, a ulazi Santini

• 87’

G. Sigurdsson je opalio sa 12 metara iz voleja i na putu do gola loptu je u korner skrenuo Vida. Najbolja prilika za Island na utakmici

• 80’

G. Sigurdsson dobio je loptu na desnoj strani, ali je loše pucao iskosa s desne strane (preko gola)

• 74’

Hallfredsson je zaprijetio, moglo je biti opasno, ali naša obrana je dobro reagirala i lopta je udarila u blok

• 66’

Brozović!! Kakav udarac lijevom nogom sa 18 metara, jedva je obranio Halldorsson. To je prvi udarac Hrvatske u okvir gola!

• 63’

Zamjena kod Hrvatske; izlazi N. Kalinić, a ulazi Brozović. Je li on Čačičev džoker?

• 56’

Bjarnason je u protunapadu došao u dobru situaciju i pucao je vrelo snažno s 20 metara pored gola. Opet je naša obrana izgledala neuigrano