niže poraze

Teški dani za Niku Kovača, njegov Eintracht izgubio je četvrtu utakmicu u nizu

05.03.2017 u 20:39

Eintracht je u 23. kolu Bundeslige doma izgubio od Freiburga 2:1. Četvrti je to poraz za momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač

Na samom početku utakmice činilo se kako će Eintracht pred svojim navijačima doći do lake pobjede. Kovačevi su nogometaši u vodstvo došli već u 11. minuti utakmice golom Branimira Hrgote.

Eintracht je bio dominantniji, imao je više udaraca po golu i dobrih prigoda, ali na kraju je slavio Freiburg, a dvostruki strijelac za goste bio je Florian Niederlechner, u 25. i 59. minuti. No, čini se kako je Eintracht grubo oštećen jer je u akciji za drugi gol Niederlechner očigledno bio u zaleđu... Suci ipak nisu ništa signalizirali...

Hrvatski napadač u dresu Eintrachta Ante Rebić imao je najbolju prigodu u 49. minuti kada je glavom gađao gornji desni kut, ali je lopta prošla pored gola.

U četiri uzastopna poraza Kovačeva momčad zabila je samo jedan gol. Ipak, drži šesto mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone.

Iako ih je prije tjedan dana Bayern 'razbio' 8:0, nogometaši HSV-a uspjeli su se oporaviti od tog poniženja, te su u 23. kolu Bundeslige na svom terenu dobili Herthu 1:0 golom Albina Ekdala u 77. minuti.