SUPER-G, VAL GARDENA

Svindalu pobjeda, Zrnčić-Dim 24.

18.12.2009 u 14:41

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je superveleslalom Svjetskog kupa skijaša koji je održan u Val Gardeni, dok je hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dom osvojio 24. mjesto

Branitelj naslova pobjednika Svjetskog kupa Svindal slavio je u Val Gardeni s rezultatom 1:38.35, drugi je bio Švicarac Carlo Janka sa 12 stotinki sekunde zaostatka, dok je treći bio Austrijanac Patrick Staudacher sa 17 stotinki sekunde zaostatka. Natko Zrnčić-Dim je imao startni broj 59. od 67 prijavljenih skijaša i solidnim nastupom doskijao je do 24. mjesta sa 1.75 sekunde zaostatka osvojivši 7 bodova.

Za Svindala je to bila 13. pobjeda u Svjetskom kupu, a sa novih 100 bodova popeo se na treće mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa ukupno 388 bodova. Ispred njega su još uvijek vodeći Janka sa 540 bodova i drugoplasirani Austrijanac Benjamin Raich sa 515 bodova. Ivica Kostelić se nalazi na 12. mjestu sa 167 bodova, dok je Zrnčić-Dim na 30. poziciji sa 95 bodova.

U subotu je u Val Gardeni i muški spust.