IGuodala šesti puta

Svi su ga otpisali i slali u mirovinu; veteran koji je u Miami stigao ozlijeđen uništio sve nade Bostona i odveo svoj klub u NBA finale

28.09.2020 u 08:36

Miami Heat igrat će u finalu NBA protiv LA Lakersa nakon što su u nedjelju u šestoj utakmici finala Istočne konferencije, koje se igra u Orlandu, sa 125:113 pobijedili Boston Celtics.

Bam Adebayo je sinoć ostvario rekord karijere sa 32 koša i 14 skokova za pobjedu Miamija koji se u finale plasirao rezultatom 4-2 u seriji. Tyler Herro je dodao 19 koševa, od čega 11 u zadnjoj četvrtini.

Jimmy Butler je ubacio 22 koša, a Andre Iguodala 15 (trice 4-4!) za prvo finale za Miami Heat od 2014. godine kada je za njih igrao LeBron James. Duncan Robinson je dodao 15 poena, a Goran Dragić 13.

Treba reći kako je za 36-godišnjeg Iguodalu – koji je u veljači ozlijeđen stigao iz Memphisa - ovo šesti nastup u NBA finalu u nizu nakon što je s Golden State Warriorsima osvojio tri naslova prvaka 2015, 2017. i 2018. uz dodatak kako je kod prvog naslova bio MVP finala (najkorisniji igrač). U sezoni je postizao manje od pet koševa u prosjeku, ali zato je za play-off sačuvao ono najbolje. U veljači su ga gotovo su otpisali, a pred odlazak u mirovinu nakratko je podsjetio na svoje najbolje dane.

Kod Celticsa najbolji je bio Jaylen Brown sa 26 pogodaka, dok je Jayson Tatum upisao 24 uz 11 asistencija, a Marcus Smart i Kemba Walker svaki po 20 koševa.

Prva utakmica finala na rasporedu je u srijedu.

'Imat ćemo zdravo poštovanje prema našem sljedećem protivniku', izjavio je nakon utakmice trener Heata Erik Spoelstra koji je osvojio NBA naslov 2012. i 2013. kada je za Miami igrala zvijezda Lakersa LeBron James. 'Znamo s kim igramo.'

Heat je nadoknadio zaostatak od šest koševa u zadnjoj četvrtini kada je Butler pogodio slobodno bacanje, a Herro zabio tricu i onda dodao još jedan koš za 96-96 nešto više od sedam i pol minuta do kraja. Miami dolazi u vodstvo 104-102 pet i pol minuta prije kraja nakon prekršaja Daniela Theisa, a Adebayo je precizan s linije slobodnih bacanja. To je bio početak serije od 13-0 kojom je Heat zapečatio pobjedu.