ZAGREB OPEN

Svi hrvatski predstavnici prošli, kraj za Mustera

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 10.05.2011 20:54
  • Objavljeno 10.05.2011 u 20:48
Thomas Muster

Thomas Muster

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj / PIXSELL

Drugog dana natjecanja na turnirima tenisača i tenisačica 'Zagreb Open' koji se igraju na zemljanim terenima u Športskom parku Mladost hrvatski su predstavnici imali mnogo uspjeha.

U konkurenciji tenisača nastup u 2. kolu izborili su Borut Puc, Nikola Mektić i Kristijan Mesaroš, dok su u konkurenciji tenisačica uspješne bile Tereza Mrdeža, Donna Vekić, Silvija Njirić i Ana Vrljić.

Najvredniju pobjedu ostvario je Borut Puc koji je svladao poznatog Španjolca i četvrtog nositelja turnira Rubena Ramirez-Hidalga sa 6:4, 2:6, 6:3. U 2. kolu Puc će igrati protiv Talijana Andreje Arnaboldija.

Mektić je bio bolji od Australca Petera Luczaka sa 6:3, 6:4, te će u 2. kolu igrati protiv Nijemca Denisa Gremelmayra, dok je Mesaroš nadigrao Čeha Jaroslava Pospišila sa 6:4, 6:2, a suparnik u 2. kolu bit će mu Argentinac Leonardo Mayer.

Na turniru tenisačica Mrdeža je svladala Turkinju Caglu Buyukakcay sa 6:2, 6:0, Vekić je bila bolja od Švicarke Mateje Kraljević sa 6:1, 6:2, Njirić je nadigrala Ruskinju Arinu Rodionovu sa 1:6, 6:2, 6:2, dok je Vrljić pobijedila Francuskinju Nathalie Piquion sa 2:6, 6:2, 6:2.

U 2. kolu Mrdeža će igrati protiv Srpkinje Doroteje Erić, Vekić protiv Mađarice Reke-Luce Jani, dok će Vrljić i Njirić igrati međusobno.

U utorak je svoj susret 1. kola odigrao i nekadašnji prvi igrač svijeta, 44-godišnji Austrijanac Thomas Muster, no bolji od njega je sa 6:3, 6.4 bio stanoviti Španjolac Guillermo Alcaide.

U srijedu će po prvi put na teren izaći i prvi nositelj turnira Ivan Dodig koji će u susretu 1. kola odmjeriti snage s Južnoafrikancem Rikom De Voestom.

REZULTATI 1. KOLA,

TENISAČI:
Denis Gremelmayr (Njem) - Daniel Munoz-De la Nava (Špa) 6:4, 7:6 (5)
Dustin Brown (Njem) - Simone Vagnozzi (Ita) 6:2, 2:6, 6:3
BORUT PUC (HRV) - Ruben Ramirez-Hidalgo (Špa) 6:4, 2:6, 6:3
Joao Souza (Bra) - Andrej Kuznjecov (Rus) 6:7 (4), 6:3, 6:1
Andrea Arnaboldi (Ita) - Marco Chiudinelli (Švi) 6:3, 6:4
NIKOLA MEKTIĆ (HRV) - Peter Luczak (Aus) 6:3, 6:4
Martin Klizan (Svk) - Simon Greul (Njem) 6:2, 6:2
Guillermo Alcaide (Špa) - Thomas Muster (Aut) 6:3, 6:4
Leonardo Mayer (Arg) - Ryan Harrison (SAD) 6:4, 4:6, 6:3
KRISTIJAN MESAROŠ (HRV) - Jaroslav Pospišil (Češ) 6:4, 6:2

TENISAČICE:
TEREZA MRDEŽA (HRV) - Cagla Buyukakcay (Tur) 6:2, 6:0
DONNA VEKIĆ (HRV) - Mateja Kraljević (Švi) 6:1, 6:2
Kristina Kucova (Svk) - Olivia Rogowska (Aus) 6:3, 6:3
SILVIJA NJIRIĆ (HRV) - Arina Rodionova (Rus) 1:6, 6:2, 6:2
Julija Bejgelzimer (Ukr) - Audrey Bergot (Fra) 6:1, 6:2
Elica Kostova (Bug) - Emma Laine (Fin) 6:1, 6:3
Doroteja Erić (Srb) - Irena Pavlović (Fra) 6:4, 4:6, 6:4
Tadeja Majerič (Slo) - Tamara Ćurović (Srb) 7:5, 6:4
Reka-Luca Jani (Mađ) - Estrella Cabeza-Candela (Špa) 6:3, 6:1
Karolina Pliskova (Češ) - Melanie Klaffner (Aut) 6:1, 6:4
ANA VRLJIĆ (HRV) - Nathalie Piquion (Fra) 2:6, 6:2, 6:2

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi