FRANCUZI IZGUBILI PLUS ŠEST

Šveđani ispali već nakon prvog kruga

22.01.2010 u 20:51

Nekadašnji sinonim za uspješnost u rukometu, selekcija Švedske već je ispala iz kombinacija za odličja na Euru. Uporni Skandinavci doživjeli su i treći poraz, zadnji čavao u lijes zabila im je Njemačka

Šveđani su vodili samo jednom, rezultatom 9:8 u 13. minuti utakmice, ostatak dvoboja pripao je Nijemcima. Momčad Heinera Brandta nije uspjela slomiti posrnulu dinastiju svjetskog rukometa, no uporno su održavali prednost od dva do tri gola razlike i u završnici bez opasnosti po rezultat izborili minimalnu pobjedu rezultatom 30:29. U njemačkim redovima najefikasniji su bili Glandorf (8), Jansen (7) i Kraus (6), dok je tužne Šveđane predvodio Kim Andersson sa šest pogodaka.

U 'derbiju dana' Francuska i Španjolska su podijelili plijen, a nakon 24:24 zadovoljniji ipak mogu biti Španjolci. Iako su prvi puta poveli tek početkom drugog dijela Francuzi su tada složili seriju od čak 9:2 i u 41. minuti poveli sa 18:12. Ni to im nije bilo dovoljno, dozvolili su 'furiji' da ih stigne i u posljednju minutu uđe sa vodstvom. Ipak, Joli je 23 sekunde prije kraja pogodio za konačan rezultat koji Francuzima osigurava prolaz. Ipak, svjetski prvaci su, čini se, iznimno ranjivi.