S IRANOM U TEHERNU

Sve je veći broj zemalja koje igraju prijateljske utakmice s ruskom nogometnom reprezentacijom. I rezultati su prijateljski

23.03.2023 u 21:35

U prijateljskom susretu igranom u Teheranu, nogometne reprezentacije Irana i Rusije su odigrale 1-1

Bila je to prva utakmica Rusije izvan granica bivšeg SSSR-a nakon što je izbačena iz svih nogometnih natjecanja zbog agresije na Ukrajinu.

Prošle jeseni "Zbornaja" je odigrala prijateljske utakmice u Uzbekistanu i Tadžikistanu, obje bez golova, te u Kirgistanu gdje je pobijedila sa 2-1.

Protiv Irana je igrala u Teheranu, a u nedjelju će igrati prijateljsku utakmicu i protiv Iraka u Sočiju.

Rusija je povela u 28. minuti golom veznjaka moskovskog Lokomotiva Antona Mirančuka, a izjednačio je napadač Porta Mehdi Taremi iz jedanaesterca u 47. minuti.

Reprezentaciju Irana vodi Amir Ghalenoei koji je u početkom ožujka preuzeo ekipu naslijedivši Portugalca Carlosa Queiroza, koji je u veljači ove godine preuzeo Katar. Rusiju od srpnja 2021. vodi Valerij Karpin.