MAXTV PRVA LIGA

Supergolčina Pjace; Dinamo probio Split!

28.02.2016 u 09:42

Danas je na rasporedu posljednja utakmica 24. kola MAXtv Prve lige, na Maksimiru od 15 sati vodeća momčad prvenstva Dinamo dočekuje Split (MAXtv, Arenasport 3). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Dinamo: Eduardo, Matel, Sigali, Schildenfeld, Musa, Machado, Rog, Soudani, Ćorić, Pjaca, Fernandes
Split: Zagorac, Miljković, Majstorović, Rrahmani, Vitus, Blagojević, Vidović, Franjić, Špehar, Mišić, Bagarić

Dinamo - Split 1:0

90+3' - kraj utakmice
89' - Zagorac je zaustavio Pjacu i produljio neizvjesnost
82' - sjajna prilika za Split, Bagarić je izbjegao zaleđe, ali mu je u posljednji trenutak u udarac ušao Eduardo, Dinamov vratar je jedan od junaka
80' - gužva u kaznenom prostoru Splita, Zagorac je dobio udarac u glavu, ali je prije toga srušio jednog igrača Dinama, možda je to bio i penal, ali se sudac nije oglasio
75' - Dinamo kontrolira situaciju, iako njihov pritisak nije toliko više jak
69' - udarac Špehara s 20 metara, Eduardo je jedva to izvukao ispod grede
63' - 1:0 - GOOOL - Pjaca je primio loptu lijevo iskosa i onda sa oko 18 metara precizno pogodio suprotni gornji kut nemoćnog Zagorca

57' - Musa je okušao udarac, ravno u dobro postavljenog Zagorca
52' - Dinamo ima posjed, ali nema rješenja za organiziranu obranu Splita koji sa svim igračima stoji iza lopte
46' - drugo poluvrijeme udarcem iz daljine otvorio je Bagarić, ali se Eduardo nije dao iznenaditi

45' - kraj prvog dijela
43' i Vitus je požutio, četvrti karton za goste, koji su zasad napravili 23 prekršaja (Dinamo 3)
35' - prvi zicer na susretu imao je Split, Franjić je izbjegap zaleđe, izašao pred Eduarda koji mu je nogom obranio udarac
33' - prvo Miljković pa Blagojević zbog prekršaja na Pjaci dobivaju opomene
30' - udarac Roga, Zagorac odbija, na loptu natrčava Soudani i snažno puca, ali opet odlični Zagorac
26' - pritisak Dinama, brojni ubačaji ne donose ništa, u jendom duelu sudarili su se Zagorac i Soudani, ali s obojicom je sve u redu
22' - Rog je sjajno opalio, Zagorac se još bolje ispružio i obranio
21' - majstorija Muse, lopta je poslije udarca od Majstorovića završila u korneru
17' - Split dobro parira, nema pravih prilika
12' - Eduardo je pravovremenim istrčavanjem otklonio vrlo nezgodnu situaciju
11' - prvi žuti, Petar Franjić i to zbog prigovora
8 - jasno je kako će Split pokušavati iz kontre, 'crveni' su se jendom  dobro otvorili, ali je bila katastrofalna završnica
3' - prvi pokušaj mlado g Ćorića iz velike daljine, daleko od gola
1' - počela je utakmica
- ružno vrijeme na Maksimiru, a tribine prazne, oko 500 gledatelja

------------------------------------------------------------------

'Modri' su kao i protiv svakoga na Maksimiru veliki favoriti, ali Split nije bezopasan. Dinamo je, doduše, uvjerljivo svladao 'crvene' u šestom kolu 3-0 pred svojim navijačima, ali je zato doživio poraz u Parku mladeži (1-0, 15. kolo), jedan od dva u ligi.

'Čeka nas protivnik koji nam je, uz Rijeku, nanio jedini poraz ove sezone, a mi želimo nastaviti naš niz pobjeda i dobrih igara. Veselimo se utakmici i vjerujemo da ćemo novom dobrom predstavom nastaviti gdje smo stali protiv Rijeke', rekao je trener Zoran Mamić i dodao:

Kako i gdje gledati MAXtv Prvu ligu?

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport), a prijenosi će biti dostupni i putem PPV i MAXtv To Go usluge te na pay per view online servisu match.tportal.hr.

'Oni su dobra i čvrsta ekipa koja nas je upravo takvim stilom, čvrstim, dobila ove sezone. Imaju dobre pojedince, brze i neugodne u napadu odnosno čvrste u zadnjoj liniji i sigurno nam neće biti lagano. U svakom slučaju su dobro posložena i vođena ekipa. Sigurno nas neće napadati iz svih oružja. Stat će se čvrsto iza i čekati svoje prilike, ali tako je gotovo svaku utakmicu. Mi znamo što trebamo raditi i vjerujem da ćemo to pokazati na terenu.'

E evo kako je dvoboj najavio strateg RNK Splita Goran Sablić.

'Dinamo je prije veliki izazov za mene i momčad. Idemo kod najbolje i najkvalitetnije momčadi u Hrvatskoj. Kvalitetno treniramo, imamo svoje adute i način igre te bih rekao da imamo što ponuditi na Maksimiru. Činjenica je da smo jedna od dvije momčadi koje su ove sezone pobijedile Dinamo, ali dosta smo se promijenili u odnosu na tu utakmicu. Znamo da će nam u nedjelju biti teško jer je Dinamo kod kuće goropadan, ima osam pobjeda u nizu. Za pozitivan rezultat morati ćemo biti dobro organizirani, koncentrirani i onog trenutka kada imamo loptu odvažni, odlučni da krenemo u završnicu s više igrača. Rasterećeni smo...'