burno u gradskom vrtu

Sumnjivi penal i crveni karton dotukli Rijeku, Osijek pomogao Dinamu i vratio ga na vrh!

07.08.2017 u 22:57

U posljednjoj utakmici 4. kola HT Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su u Gradskom vrtu Rijeku s minimalnih 1:0, golom Borne Barišića iz penala, u dvoboju u kojem su gosti sat vremena igrali s igračem manje...

Pobjednički niz Rijeke u HT Prvoj ligi prekinut je ovog ponedjeljka. Na teškom gostovanju u Gradskom vrtu Kekova družina nije se dobro provela, a o ključnom trenutku dvoboja zasigurno će se još neko vrijeme polemizirati.

• +5
HT Prva liga, 4. kolo: Osijek - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Bio je to susret u kojem se za Riječane osjetio izostanak Stefana Ristovskog koji je prodan, a Osječani su ostali bez Baraća, no obrana im je ovaj put dobro odradila posao, na zadovoljstvo Zorana Zekića koji sve bolje vodi svoju ekipu.

Za gostujuću momčad stvari su išle iz lošega u sve gore tijekom prvog poluvremena. U 18. minuti sudac Jović dosudio je sumnjivi penal nakon kornera Osijeka i guranja Eleza s Lesjakom. Uzaludni su bili protesti Riječana, Borna Barišić doveo je svoj klub u vodstvo s bijele točke.

Autor: YouTube

Bio je to tek početak riječkih muka. Zatim se ozlijedio kapetan Filip Bradarić koji je nezgodno pao na rame, a onda je svoju momčad dotukao Marko Vešović koji je na iznimno glup način u par minuta zaradio isključenje zbog dva žuta kartona. Drugog je dobio zbog nonšalantnog igranja rukom u skoku.

Rijeka je u drugom poluvremenu pokušala izjednačiti s igračem manje, ali protiv čvrstog Osijeka nije mogla puno toga napraviti. Najbliže je pogotku bio Heber koji se sjurio u 51. minuti prema Malenici, ali mu je pobjegla lopta, dok je pola sata kasnije bio neprecizan pucajući u izglednoj poziciji s lijeve strane. Osječani su pak mogli zabiti i drugi gol, no Ejupi je pogodio vratnicu u 63. minuti, Grezdine prijetnje nisu bili precizne, a Pušićev odlični udarac Sluga je maestralno obranio.

Osijek - Rijeka 1:0 (4. kolo 2017./18., 7.8.), sažetak Autor: YouTube

Rezultat se u završnici nije mijenjao, a Matej Maleš stigao je tek dobiti još jedan crveni karton za goste. Osijek je stigao do prvog trijumfa u novoj sezoni nakon tri remija u nizu te ima šest osvojenih bodova, dok Rijeka ostaje na devet, što znači da je Dinamo preuzeo vrh ljestvice, uoči derbija na Rujevici u petak.