• Zadnja izmjena 20.12.2009 20:02
  • Objavljeno 20.12.2009 u 19:26
Jug vaterpolo

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Jure Mišković

U finalnom dvoboju hrvatskog vaterpolskog kupa, Jug je u Zadru nakon produžetaka svladao zagrebačku Mladost rezultatom 12:11 (2:4, 4:3, 0:1, 4:2; 0:1, 2:0)

Sasvim netipično za dvoboje ovih sastava, vodstvo se nije mijenjalo nijednom tijekom sve četiri četvrtine. Mladost je povela rezultatom 2:0, a najviše što su sjajni 'gospari' uspjeli napraviti bila su izjednačenja. Bušlje je bio strijelac za 2:2, Bošković za 4:4, no i Joković za ključnih 10:10, rezultat koji je dvoboj odveo u produžetak.

Mladost tu činjenicu prvenstveno može zahvaliti boljoj igri s igračem više. Iako su imali manje prednosti upravo zahvaljujući tom segmentu, kontinuirano su održavali prednost protiv velikog rivala.

Prednost je iznosila jedan ili dva gola, a tri minute prije kraja Karač je iz polukontre propustio postaviti rezultat na 11:8 za Mladost, a Vičan je po tko zna koji put svom sastavu udahnuo novi život.

Dubrovački ponos tu je priliku iskoristio i dalekometnim pogocima Boškovića i Jokovića izborio dodatnih šest minuta.

Tamo je Zubčić donio novu prednost 'žapcima', ali je Seman ponovno izjednačio i odlučivala je posljednja minuta. Mladost je promašila s igračem više pola minute prije kraja, a šest sekundi prije kraja na oduševljenje pune zadarske dvorane moćnim iskokom i sjajnim šutom dvoboj je svojim drugim pogotkom odlučio Sandro Sukno.

Jugu je ovo četvrti uzastopni naslov u kupu.