'DEČKI, JOŠ NIJE GOTOVO'

Šuker: Dinamu želim Arsenal ili Real

18.08.2011 u 12:11

Legenda hrvatskog nogometa, ali i Dinama, Davor Šuker, uživao je u srijedu na maksimirskom stadionu u pobjedi 'modrih', ali i divnom ozračju koje je upotpunilo veliki rezultat Dinama

Iako je već u četvrtak krenuo prema morskoj destinaciji, Davor Šuker s puno je veselja pričao o Dinamovoj velikoj pobjedi, s kojom je Jurčićeva momčad stigla nadomak Lige prvaka.

'Bio sam profesionalac i moram upozoriti dečke, čeka vas još 90 minuta. Inače, bila je to odlična utakmica, povijesna, a nakon koje mogu poželjeti da Dinamo dobije neke od mojih engleskih ili španjolskih klubova, poput Arsenala i Reala, pa da im budemo ljubazni domaćini. Naravno, može i Barcelona.'

Kako ste vidjeli samu utakmicu?

'Vidjela se velika želja za pobjedom, ali i sjajna atmosfera, koja je ustvari najveći dobitak te večeri. Ovo je velik rezultat, povijesni. Iako znamo da Dinamo neće osvojiti Ligu prvaka, ulazak u to natjecanje je ogromna stvar. I zbog Dinama i zbog cjelokupnog hrvatskog nogometa. I to je dokaz da se stvari u nogometu ne mogu improvizirati, da na velike rezultate treba čekati po pet ili deset godina. Zato Zdravku Mamiću i njegovoj ekipi mogu samo čestitati.'

Kruno Jurčić je dobro vodio utakmicu?

'Danas u nogometu ne postoji samo obrana i samo napad. Danas je samo rezultat mjerilo, a to znaju i papagaji - sve ovisi o rezultatu. Također, i Barcelona i Real imaju faze kada su više zatvoreni ili više otvoreni, a što ovisi i o mozaiku igrača kojima raspolažeš. Dinamo je na 1:0 igrao otvoreno, pa je primio gol, što znači da je možda već tada trebao biti oprezniji. Kruno Jurčić ima moju apsolutnu podršku jer postao je trener koji je nakon dugo vremena napravio veliku stvar i rezultat,'

Dakle, ove ćemo jeseni u Zagrebu slušati himnu Lige prvaka?

'Iskreno, čak i da Dinamo nije pobijedio, sama pojava one lopte na centru te himna velika su stvar do koje se ne stiže jednostavno. Još ću jednom upozoriti, nemojte se opustiti, čeka vas 90 minuta', zaključio je najbolji strijelac SP-a 1998. godine i hrvatske nogometne reprezentacije.