ljudi 'u crnom'

Sudačka komisija se oglasila o spornoj situaciji zbog koje su u Rudešu poludjeli

06.12.2023 u 13:06

Komisija nogometnih sudaca Hrvatskog nogometnog saveza objavila je sudačku analizu 17. kola SuperSport HNL-a, a 'ljudi u crnom' bavili su se samo jednom utakmicom

Podsjetimo, Rudeš i Lokomotiva su u Kranjčevićevoj odigrali 0:0, ali su domaćini ovog susreta - Rudeš - bili bijedni na glavnog suca Marija Zebeca koji je u 57. minuti isključio Vanju Vukmanovića (drugi žuti karton).

Nakon toga su zbog neprimjerenih reakcija isključeni predsjednik Rudeša Josip Šimunić i sportski direktor Stipe Čondrić, a Rudeš se oglasio oštrim priopćenjem u kojem je prozvao suce.

Nakon svega se napokon oglasila i Komisija nogometnih sudaca HNS-a te ustvrdila da glavni sudac Mario Zebec nije pogriješio...

Rudeš - Lokomotiva 0:0, sažetak, SuperSport HNL, 3.12,2023. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

Sudačka analiza 17. kola SuperSport HNL-a

RUDEŠ - LOKOMOTIVA

Sudac: Mario Zebec. Pomoćni suci: Bojan Zobenica i Željko Bučar. VAR sudac: Igor Pajač.

Izdane Disciplinske sankcije suca utakmice u minutama 33’, 56’ i 67’ na predmetnoj utakmici apsolutno su ispravne na temelju Pravila nogometne igre. KNS HNS-a očekuje od sudaca prilikom izdavanja disciplinskih mjera primjenu tehničkih naputaka i jasan govor tijela suca utakmice, što je u ovim primjerima izostalo.

• +25
SuperSport HNL: Rudeš - Lokomotiva, 3.12.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Nesportsko ponašanje službenih osoba u tehničkom prostoru Rudeša slijedom spomenutih incidenata apsolutno je neprihvatljivo. KNS HNS-a podsjeća suce da su obavezni primjenjivati smjernice Uefe, KNS HNS-a te djelovati u cilju zaštite “slike” same utakmice, nogometa u globalu, zaštite elitnog hrvatskog natjecanja i Hrvatskog nogometnog saveza u cjelini.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati