Suarezu prvi gol, Messiju hat-trick i rekord, slavlje PSG-a!

25.11.2014 u 23:42

• +6

Liga prvaka, 5. kolo, skupine E, F, G i H

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Protiv APOELA i Ajaxa očekivano su slavili Barcelona i PSG te tako najavili međusobni susret u posljednjem kolu koji će odlučiti o pobjedniku skupine F Lige prvaka. Barca je bila uvjerljiva s 4:0, dok su Parižani slavili rezultatom 3:1

APOEL – Barcelona 0:4
PSG – Ajax 3:1

Bez nekih većih iznenađenja prošlo je peto kolo skupine F, u kojem su pobijedili favoriti, PSG i Barcelona. Parižani su na domaćem terenu protiv Ajaxa dobrim dijelom utakmice bili ekipa koja se više branila, ali susret je na kraju presudila individualna kvaliteta njihovog napadačkog dueta – Zlatana Ibrahimovića i Edisona Cavanija

Upravo su njih dvojica i postigla sva tri pogotka za domaći sastav, a prvi je pogodio Urugvajac u 33. minuti, nakon što se dotad igrala poprilično izjednačena utakmice. No, Ajax se nije dao pokolebati, pa su izjednačili sredinom drugog poluvremena, točnije u 67 minuti preko svog veznjaka Klaasena

Do kraja susreta konce igre su ipak preuzeli domaći nogometaši, koji su došli do pobjede golovima Ibrahimovića u 78., te Cavanija u 83. minuti. Iako se Ajax dobro držao veliku većinu susreta, nisu imali odgovor na snagu i kvalitetu pariških napadača.

Barcelona nije imala previše problema protiv APOEL-a, a njihovu je dominaciju hattrickom obilježio Lionel Messi, ali i svojim prvijencem Luis Suarez
Prvi je pogodio baš Urugvajac u 27. minuti prvog poluvremena, na asistenciju Jordija Albe, a da ne bi bilo nikakve dvojbe koja će ekipa doći do tri boda Messi je vrlo brzo, u 38 minuti, povećao prednost na 2:0.

Drugi dio nije bio ništa više nego igra mačke i miša, a iskoristio je to Messi kako bi postigao nova dva pogotka i tako učvrstio svoje vodstvo na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Lige prvaka. Barcelona sada ima 12, PSG 13 bodova, a posljednje će kolo i utakmice u Barceloni odlučiti koja će od ove dvije momčadi biti prvoplasirana nakon posljednjeg, šestog kola.