• Zadnja izmjena 07.11.2010 20:14
  • Objavljeno 07.11.2010 u 19:52
Tim Wiese Werder 2010

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nph / Rust

Popodnevnim nedjeljnim utakmicama završeno je 11. kolo Bundeslige. Vodeća Borussia iz Dortmunda lako se obračunala sa Hanoverom, a Stuttgart je zabio Werderu pola tuceta pogodaka

U susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart je deklasirao Werder 6:0, dok je Bayer u Leverkusenu pobijedio Kaiserslautern 3:1.

Golove za Stuttgart postigli su Ciprian Marica (10), Cacau (31, 45), Christian Gentner (68), Georg Niedermeier (73) i Arthur Boka (86). Cacau je u 61. minuti promašio jedanesterac, a kazneni udarac promašio je i veznjak Werdera Torsten Frings u 24. minuti utakmice.

U drugom susretu Kaiserslautern je poveo golom Floriana Dicka u 15. minuti, no 'apotekari' su preokrenuli rezultat s tri gola. Strijelci su bili Sidney Sam (38, 84) i Patrick Helmes (68). Domagoj Vida nija nastupio za Bayer, dok je Srđan Lakić igrao svih 90 minuta u gostujućim redovima.

Lider prvenstva Borussia Dortmund lako se obračunala protiv Hanovera pobijedivši na gostovanju 4:0. Strijelci su bili Shinji Kagawa (11), Lucas Barrios (72), Robert Lewandowski (81) i Jakub Blaszczykowski (90+1). Nuri Sahin je za Borussiu u 78. minuti promašio jedanaesterac.

Na ljestvici vodi Borussia sa 28 bodova, četiri više od Mainza, dok je na trećem mjestu Bayer sa 21 bodom.