EVO ZAŠTO!

Šteta što Niko Kovač nije na terenu!

15.11.2013 u 09:30

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Islanda dosada su se sastale dva puta i to u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2006. godine u Njemačkoj, a u oba dvoboja uspješnija je bila Hrvatska.

U prvoj utakmici igranoj 26. ožujka 2005. u Zagrebu Hrvatska je bila uspješnija sa 4-0, a dvostruki strijelac bio je naš aktualni izbornik Niko Kovač, dok su po jedan gol postigli Josip Šimunić i Dado Pršo.

Uzvrat u Reykjaviku igran je 3. rujna 2005., a taj je dvoboj završio sa 3-1 u korist Hrvatske. Poveli su domaći golom Eidura Gudjohnsena, a u drugom poluvremenu rezultat je s dva gola u razmaku od pet minuta preokrenuo Boško Balaban, da bi konačni rezultat postavio Darijo Srna.

Hrvatska je u tim kvalifikacijama osvojila prvo mjesto u skupini sa 24 boda i izravno se plasirala na SP, dok je Island s četiri boda zauzeo peto mjesto u skupini.

DOSADAŠNJE UTAKMICE HRVATSKE I ISLANDA:
26. ožujka 2005., kvalifikacijska za SP, Zagreb: HRVATSKA - Island 4-0 (N. Kovač 2, Šimunić, Pršo)
3. rujna 2005., kvalifikacijska za SP, Reykjavik: Island - HRVATSKA 1-3 (Balaban 2, Srna)

Hrvatska je sredila Island 4:0, a Kovač je zabio dva gola