wimbledon

Srpski obračun u All England Clubu; Novak Đoković lako je izbacio nedoraslog sunarodnjaka, a ispala je i peta nositeljica...

01.07.2022 u 18:27

Novak Đoković, prvi nositelj i branitelj naslova pobjednika u Wimbledonu, uspješno je odradio još jedan meč na londonskoj travi. U ogledu dvojice srpskih tenisača, meču 3. kola, Đoković je svladao Miomira Kecmanovića 6-0, 6-3, 6-4

Nikakvih problema nije imao Novak Đoković u meču protiv 25. nositelja i sunarodnjaka Miomira Kecmanovića. Sad je svima napokon jasno da šesterostruki pobjednik Wimbledona izgleda sve uvjerljivije kako turnir odmiče.

U idućem meču Đoković će igrati protiv Nizozemca Tima van Rijthovena, koji je privukao pozornost tijekom ove godine, nakon što je počeo dio sezone na travi. Podsjetimo kako je Van Rijthoven osvojio ATP turnir u Hertogenboschu gdje je, između ostaloga, lako svladao Danila Medvjedeva u finalu izgubivši samo pet gemova u tom meču.

U trećem kolu Nizozemac je također u tri seta, 6-4, 6-3, 6-4, bio bolji od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.

Kod tenisačica se dogodilo jedno veliko iznenađenje u 3. kolu te se u toj fazi od turnira oprostila peta nositeljica, Grkinja Maria Sakkari. Nju je 6-3, 7-5 svladala Tatjana Maria, 34-godišnja njemačka tenisačica koja se trenutačno nalazi na 103. mjestu WTA ljestvice.