BEZ FINALA EL-a

Srna i Eduardo poslije bolnog poraza iskreno priznali...

06.05.2016 u 10:40

Šahtar je ostao bez finala Europske lige. Ukrajinci su nakon 2-2 u prvom susretu poraženi u uzvratu kod Seville 3-1. Svoje mišljenje dali su Darijo Srna i Eduardo, igrači koji su ostali bez prilike za europski trofej, a obojica smatraju da je prolazak Španjolaca zaslužen

Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijeli susret, a u 48. minuti 'požutio' je zbog prekršaja. Poslije utakmice dao je svoje viđenje polufinala na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

'Španjolci zasluženo prolaze. Treći gol sve je odlučio. Nakon što smo primili drugi imali smo snage da napadnemo i izjednačimo, ali su oni opet zabili. Pokušali smo napadati i pokazati dobar nogomet, ali Sevilla je bila taktički dobra i sjajno se branila. Nažalost, nismo uspjeli, ali to je veliko iskustvo, pogotovo za naše mlade igrače. Vjerujem da smo se dobro nosili s protivnikom, ali na ovoj razini se ne opraštaju pogreške', rekao je Srna i nastavio:

'Gameiro je iskoristio svoje šanse, a znali smo koliko je opasan. Svi smo zajedno krivi, zajedno gubimo i pobjeđujemo. Više ništa ne možemo promijeniti, trebamo krenuti dalje. Želim zahvaliti našem stručnom stožeru i momčadi, napravili smo dobar posao ove sezone.'

Strijelac jedinog pogotka za Šahtar bio je Eduardo u 44. minuti, a 'požutio' je u 61. zbog prigovora.

'Prije svega želim čestitati Sevilli, zaslužila je ovo. Nama je možda nedostajalo malo koncentracije. U prvom dijelu smo bili dobri, ali smo odmah na početku drugog primili pogodak, što nas je malo obeshrabrilo', rekao je Eduardo i dodao:

'Treći gol nas je do kraja presjekao. Nisam znao da ću krenuti od prve minute iako sam u posljednje vrijeme igrao jako dobro. Drago mi je da sam krenuo od početka i da sam se dokazao.'