MANDŽI NI MINUTE

Srna i Eduardo junaci Šahtara, Modrić i Real se izvukli!

03.11.2015 u 22:47

U prvim utakmicama 4. kola nogometne Lige prvaka Real Madrid teškom je mukom pobijedio PSG s minimalnih 1:0, a u trijumfu 4:0 Šahtara golove su postigli Darijo Srna i Eduardo da Silva...

Prva večer 4. kola Lige prvaka ponudila nam je nekoliko iznimno zanimljivih utakmica i zapažene nastupe hrvatskih nogometaša. Luka Modrić igrao je svih 90 minuta u trijumfu Real Madrida na Bernabeuu, kojim je 'kraljevski klub' praktički osigurao prvo mjesto u skupini A.

No, u dvoboju protiv PSG-a nije sve išlo glatko za domaćina. Ibra, Matuidi, Di Maria i društvo imali su posjed lopte i stvarali prilike, pogodili i okvir gola, no na kraju je presudila pogreška golmana Trappa koji je odletio u prazno u 35. minuti, a Nacho je spretno poslao odbijenu loptu u mrežu.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 82. minuti.

Real Madrid 1-0 Paris Saint-GermainHighlights

Posted by OurMatch.net on 3. studeni 2015

U istoj skupini Šahtar je pregazio švedski Malmo, uz dva pogotka hrvatskih nogometaša. U trijumfu 4:0 Srna je realizirao kazneni udarac u 48. minuti, a sedam minuta kasnije Eduardo je zabio glavom treći pogodak ukrajinske momčadi koja je ovime prestigla Šveđane na ljestvici i blizu je nastavku natjecanja u Europskoj ligi.

U skupini B Manchester United dugo je lomio CSKA, da bi u 79. minuti Rooney zabio glavom pogodak odluke.

PSV je pak golovima Locadije i De Jonga svladao Wolfsburg te tako stigao 'vukove' na ljestvici s kojima će se vjerojatno boriti za drugo mjesto i plasman u nokaut fazu.

U skupini C ranije su Astana i Atletico odigrali 0:0, a pobjedom protiv Galatasaraya kod kuće, zahvaljujući golovima Jonasa i Luisaoa, Benfica je u večernjem terminu preuzela prvo mjesto na ljestvici.

U skupini D Mario Mandžukić nije dobio niti minute na gostovanju u Njemačkoj. Borussia M'gladbach povela je protiv Juventusa pogotkom Johnsona, no otišlo se na odmor s 1:1 jer je Lichtsteiner izjednačio nakon krasne asistencije Pogbe.

U drugom dijelu isključen je Hernanes pa je naš Mandžo ispao iz kombinacija za ulazak u igru. Juve je izdržao i uzeo bod koji mu gotovo osigurava plasman u osminu finala.

Tamo će biti i Manchester City koji je svladao Sevillu u gostima 3:1, zahvaljujući golovima Sterlinga, Fernandinha i Bonyja.