SVJETSKI KUP

Srbić donio Hrvatskoj jedinu medalju u Osijeku

01.05.2016 u 20:36

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je u nedjelju brončano odličje na preči, a to je i jedino hrvatsko odličje na danas okončanom Svjetskom gimnastičkom kupu u Osijeku.

U svom trećem ovosezonskom finalu, 19-godišnji Zagrepčanin Tin Srbić osvojio je i treću broncu na preči. Nakon postolja u Bakuu i Ljubljani, član ZTD Hrvatskog sokola izveo je najjaču vježbu u karijeri sa startom 6,5, ocijenjen je sa 14,700 i broncu podijelio sa Švicarcem Oliverom Hegijem. Slavio je turski veteran Umit Samiloglu ispred Amerikanca Paula Ruggeria III.
Podsjetimo, Hrvatska je u Osijeku imala petero finalista. Filip Ude je bio četvrti na konju s hvataljkama, Robert Seligman peti na istoj spravi, a peti su i Tomislav Marković na parteru i Ema Kajić na preskoku.

'Sretan sam što smo ovaj odlični turnir mi kao reprezentacija ipak završili s medaljom. Bilo je stvarno nevjerojatno. I atmosfera, dvorana, navijači, sve. Pomogli su mi puno da zaboravim na tremu. Imam tri bronce ove sezone, ne bih se ljutio da sljedeće sezone budu srebrne medalje, pa one iza zlatne. Moramo ići korak po korak. Sad ću se malo odmoriti od natjecanja, iskusnijih pet ide na Europsko prvenstvo u Bern, ali ako slučajno nekome zatreba zamjena, bit ću spreman uskočit'i, rekao je Tin Srbić.

Ruče je u Osijeku osvojio ruski povratnik nakon dvije godine pauze zbog operacija oba ramena, Emin Garibov, a preskok najbolji europski vježbač, Ukrajinac Oleg Vernajev koji je dan prije pozlatio konja s hvataljkama.

Kod djevojaka Britanka Elissa Downie potpuno je potvrdila dominaciju. Nakon zlata na preskoku i dvovisinskim ručama u subotu i danas je osvojila oba zlata, bila je najbolja i na gredi i parteru što je ujedno i rekord Osijeka.

Novi turnir Svjetskog kupa na rasporedu je u bugarskoj Varni od 13. do 15. svibnja.