ep u rukometu

Srbi u šokantnoj završnici prokockali pobjedu, Austrijanci uvjerljivi na startu

12.01.2024 u 20:32

Rukometaši Austrije s uvjerljivih su 31:24 (15:14) nadigrali reprezentaciju Rumunjske u utakmici 1. kola skupine B Europskog prvenstva odigranoj u Mannheimu. U ovoj skupini još igraju Hrvatska i Španjolska

Sebastian Frimmel je sa šest golova bio najbolji strijelac Austrije, a po pet golova su postigli Tobias Wagner i Lukas Hutecek. Rumunjske strijelce je sa šest golova predvodio Demis Grigoras.

U prvom dvoboju 1. kola u skupini C u Münchenu, Island i Srbija su odigrali bez pobjednika 27:27 (11:10).

• +10
Austrija - Rumunjska, EP rukomet, 12.1.2024. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Treba istaknuti i to kako su Srbi minutu i pol prije kraja utakmici vodili tri razlike, a manje od minutu prije kraja su imali vodstvo od dva gola razlike i napad koji nisu iskoristili.

Islanđani su im totalnim presingom još jednom oduzeli loptu te je Gudjonsson tri sekunde prije kraja zabio za konačnih 27:27.

• +5
Island - Srbija, EP rukomet, 12.1.2024. Izvor: EPA / Autor: Zsolt Czegledi

Kod Islanda je Bjarki Mar Elisson zabio sedam golova, dok je Gudjonsson zabio šest. Srbe je s pet golova predvodio Dragan Pechmalbec, a Petar Đorđić je zabio četiri.