Odličan derbi se odigrao na Poljudu. Sadržavao je sve osim pogodaka, u prvom djelu Osječani su ušli bolje u utakmicu i u 13.minuti je Bohar zabio iz jedanaesterca ali zbog preranog ulaska igrača u kazneni prostor morao je ponoviti jedanaesterac i drugi puta je Kalinić izašao kao pobjednik s fantastičnom obranom. U drugom poluvremenu je bio bolji Hajduk, Livaja je pogodio pred kraj utakmice stativu ali 'Bijeli' tu dominaciju nisu uspjeli okruniti pogotkom i remi je realan rezultat

HAJDUK: Kalinić - Lovrencsics, Simić, Elez, Melnjak - Fossati, Vuković, Krovinović - Biuk, Livaja - Mlakar

OSIJEK: Malenica - Čeberko, Škorić, Lončar - Miloš, Žaper, Nejašmić, Kleinheisler, Bočkaj - Bohar, Mierez

NK Hajduk - NK Osijek poništeni penal i obrana Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
  • +20
NK Hajduk - NK Osijek, HT Prva liga, 20. kolo, 19.12.2021. Izvor: Cropix / Autor: Vojko Basic / CROPIX
  • +41
Navijači na utakmici Hajduk-Osijek, 19.12.2021. Poljud Izvor: Cropix / Autor: Vojko Basic / CROPIX
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Krovinović je prokušao biti heroj i pucao je s nekih dvadesetak metara, ali lopta je otišla direknto u ruke golmana

• 90’

Šest minuta sudačke nadoknade će se još igrati na Poljudu

• 84’

Mierez je još jednom pucao s ruba šesnaesterca, ali slab je bio udarac i to je Kalinić lagano obranio

• 82’

Kakva prilika za 'Bijele'! Ljubičić je proigrao Livaju koji je odlično pucao i stativa spašava Osijek!

• 75’

Livaja je odlično pucao s ruba šesnaesterca, lopta je prohujala pored stative

• 70’

Bjelica je dobio crveni karton zbog prigovora

• 68’

Ovo je bila odlična prilika za Hajduk! Livaja se sjuro u šesnaesterac i s povratnom loptom je našao Krovinovića, koji puca pored gola