Soudani i Fernandes šokirali Salzburg, Dinamo je u Ligi prvaka!

24.08.2016 u 23:15

• +7

Kvalifikacije za Ligu prvaka: RB Salzburg - Dinamo

Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

Nogometaši Dinama izborili su nastup u grupnoj fazi Lige prvaka, nakon izuzetno uzbudljive uzvratne utakmice u Salzburgu, u kojoj su golovima Fernandesa i Soudanija sve preokrenuli i u produžetku izborili konačnu pobjedu...

Sastav RB Salzburga: Walke - Schwegler, Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer – Bernardo, Laimer, Lazaro, Berisha, Wanderson - Jonatan Soriano

Sastav Dinama: Eduardo – Pivarić, Sigali, Benković, Stojanovič – Antolić, Rog, Jonas – Fernandes, Soudani, Henriquez

Liga prvaka, play-off

RB Salzburg – Dinamo 1:2 (Lazaro 22, Soudani 95 / Fernandes 87), prva utakmica 1:1

Tijek utakmice

Kraj - Dinamo je dramatično izborio plasman u Ligu prvaka, zahvaljujući golovima Soudanija i Fernandesa!
117' - Fernandes je mogao dotući Salzburg, ali puca u Walkea...no vrijeme igra za Dinamo
109' - krasan prodor Ćorića i ubacivanje, ali Rog promašuje veliku priliku koja je mogla sve riješiti
Kraj prvog produžetka - Dinama dijeli 15 minuta od plasmana u Ligu prvaka, domaćin mora zabiti čak dva gola za preokret
95' - goooool za Dinamo! Soudani je izbio sam pred Walkea i iz dva pokušaja ga svladao!
94' - ubačaj Soudanija s boka završava u rukama Walkea
Kraj regularnog dijela - Dinamo je nekako preživio i kroz produžetak ima priliku izboriti plasman u Ligu prvaka
90' - četiri minute sudačke nadoknade
87' - gooool za Dinamo! Fernandes je zabio udarcem u suprotni kut nakon što mu je Schildenfeld spustio loptu i smiješi nam se produžetak!
86' . Soudani je našao prostora, ali puca daleko iznad gola
76' - Eduardo spašava opasan udarac Minamina i tako ostavio Dinamo u igri
70' - iznenada velika šansa za Dinamo! Fernandes puca glavom iz blizine, Walke briljantno brani!
67' - dobar prodor Ćorića koji je ušao u igru, ali ubačaj je završio u rukama domaćeg golmana
62' - trebao je biti dosuđen penal za domaće nakon igranja rukom Sigalija, ali i to je Dinamo preživio
56' - velika šansa Bernarda nakon dodavanja Soriana, ali udarac ide pokraj Dinamovog gola
50' - nešto bolji Dinamo u nastavku, ali još uvijek bez izrazitih prilika
Poluvrijeme - domaćin zasluženo vodi, ali Dinamo još uvijek ima izglede sve preokrenuti u drugom dijelu
44' - prva prava prilika za Dinamo...ubacio je Stojanovič, glavom puca Fernandes ali točno u golmana
36' - nepotrebno je Eduardo istrčao pred Lazara koji se ovaj put ipak spetljao i nije uspio poslati loptu u Dinamovu mrežu
24' - prvi udarac Dinama, Antolić puca ravno u Walkea
22' - goool za RB Salzburg! Valentino Lazaro sjurio se po lijevoj strani pokraj Stojanoviča i fantastično zabio pod gredu
15' - domaći lako dolaze do gol prilika, a ovaj put Wanderson puca pokraj gola
12' - Red Bull dominira, Laimerov udarac iz daljine odlazi preko gola
9' - čista šansa za Berishu nakon ubacivanja Schweglera, ali promašio je s 12 metara cijeli gol!
8' - dvije odlične obrane Eduarda nakon kornera Salzburga!
7' - pritisak domaćih, no udarci Wandersona i Berishe su bili neprecizni
5' - odličan okomiti prodor Roga zaustavljen na rubu kaznenog prostora
1' - dvoboj u Salzburgu je počeo

Dinamo je na korak do grupne faze elitnog klupskog nogometnog natjecanja, no to je jedan vrlo težak korak. Naime, nakon 1:1 s Maksimira 'modrima' treba pobjeda ili remi s dva ili više postignuta gola oba suparnika ako želi proći dalje pokraj opasnog Red Bulla.

Prvak Hrvatske ima neugodna iskustva s momčadi iz Salzburga od koje je redovito gubio prethodnih godina, no možda je došao dan za naplatu dugova i prolazak dalje među najbolje momčadi Europe.

Kranjčar za ovaj susret ima na raspolaganju sve svoje zvijezde, uključujući i Eduarda te Roga kojima bi ovo mogla biti posljednja utakmica u modrom dresu, bez obzira na njezin krajnji rezultat.

Čeka nas nova Dinamova neizvjesna europska bitka, a tekstualni prijenos možete pratiti ovdje!