pobjede favorita

Solskjaer pobjedom proslavio novi ugovor, City se vratio na vrh Premiershipa

30.03.2019 u 18:53

Ole Gunnar Solskjaer, koji je u četvrtak potvrđen kao stalni trener Manchester Uniteda te je potpisao trogodišnji ugovor sa slavnim klubom, u subotu je to proslavio pobjedom. Manchester United je na Old Traffordu dobio Watford sa 2-1 golovima Marcusa Rashforda (28) i Anthonyja Martiala (72).

Otkad je u prosincu preuzeo klub od Josea Mourinha upisao je 15 pobjeda u 20 susreta, a u osmini finala Lige prvaka senzacionalno je izbacio PSG.

I trener Southamptona Austrijanac Ralph Hasenhüttl, koji je prije četiri mjeseca preuzeo 'svece' sa zadatkom da sačuva prvoligaški status, ispunjava svoju misiju. Southampton je u gostim dobio Brighton & Hove Albion sa 1-0 pogotkom Pierrea Hojbjerga u 53. minuti.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je i Burnley, koji je svladao Wolverhampton sa 2-0.

Manchester City se vratio na vodeću poziciju, pobijedivši Fulham sa 2-0 u subotnjem dvoboju 32. kola, odigranom na Craven Cottage stadionu u Londonu. Pobjedu momčadi Pepa Guardiole donijeli su svojim pogocima Bernardo Silva u 5. i Sergio Aguero u 27. minuti. Argentincu je to 19. pogodak ove sezone u Premier ligi i nalazi se na vrhu ljestvice najboljih strijelaca. Manchester City sada ima 77 bodova, jedan više od drugoplasiranog Liverpoola, koji u nedjelju dočekuje Tottenham.