18.11.2016 u 20:11

• +7

MAXtv 1. HNL, 16. kolo, GNK Dinamo - NK Istra 1961

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

U prvoj utakmici 16. kola MAXtv Prve lige na Maksimiru su Dinamo i Istra 161 odigrali 1:1, a oba pogotka pala su u završnici prvog dijela s bijele točke

Iznenađenje u Maksimiru! Puljani su zasluženo izvukli bod kod aktualnog prvaka i tako srušili hrabru najavu Dinamovog trenera Ivajla Peteva da će njegova momčad pobijediti u svim utakmicama do kraja prvog dijela sezone.

Bila je to još jedna blijeda partija 'modrog' sastava koji je doduše  remijem smanjio zaostatak za vodećom Rijekom na pet bodova, ali njihov konkurent ima utakmicu manje (Slaven Belupo).

Dinamo je imao terensku inicijativu, prijetio iz prekida (Schildenfeld, Jonas), imao lijepu priliku Ćorića, no Istra 1961 se sjajno branila.

Vukovar, Vukovar...

Prije utakmice igrači obje momčadi izašli su s majicama posvećenima spomenu na Vukovar i držali natpis 'Prolaze godine, sjećanja ne blijede' te je održana minuta šutnje za Grad Heroj. Tijekom cijelog susreta navijači su i skandirali 'Vukovar, Vukovar.'

U samoj završnici prvog dijela vidjeli smo lude tri minute. Prvo je Ćorić gurnut s leđa u kaznenom prostoru pa je Fernandes doveo Dinamo u prednost, ali samo tri minute kasnije u sudačkoj nadoknadi Schildenfelda je lopta napucala u ruku pa je iz penala izjednačio Roce. Tako je Dinamo primio prvi prvenstveni gol poslije šest utakmica u kojima je izlazio s terena prazne mreže.

U nastavku ista priča - Dinamov jalov pritisak koji nije zadavao previše problema gostujućim nogometašima.

Od situacija iz drugog dijela treba izdvojiti odličnu reakciju vratara Ivušića kada je spriječio autogol Mitrevskog, zatim Stepčićev pokušaj s desetak metara ravno u Livakovića te udarac Fiolića u 90. minuti, kada je Puljane spasila greda.

Sudac Frković je na kraju produljio susret pet minuta, a kraj je odsvirao tek u sedmoj minuti nadoknade, no Tomićeva družina zasluženo je i to izdržala te odlazi kući s bodom.

Dinamo Zagreb - Istra 1961 1:1