RASPLET SKUPINE G

'Slonovi' dobili 3:0, blamaža Brazila i Portugala

25.06.2010 u 17:55

Poznati su sudionici osmine finala iz skupine G. Brazil i Portugal odigrali su 0:0 i prošli dalje, a u oproštaju od SP-a Obala Bjelokosti dobila je Sjevernu Koreju sa 3:0

KRAJ UTAKMICE
90'+4 Juan se poigravao s loptom pa je Julio Cesar morao intervenirati pred udarcem Dannyja
90'+1 Ramires je pucao iz daljine, a lopta se od Alvesa odbila prema golu pa je morao intervenirati Eduardo
90' - zvižduci igračima s tribina jer malo su pokazali
88' - Alves je ubacio na drugu vratnicu, a Lucio je pokušao glavom vratiti pred gol, no portugalski golman uhvatio je loptu
85' - Luis Fabiano izašao, a umjesto njega je ušao Grafite
84' - Veloso je ušao umjesto Meirelesa
83' - Baptista je izašao, a ušao je Ramires
82' - slobodnjak za portugal izvodi Simao, ali lopta nije ni preletjela živi zid
80' - Portugalac Eduardo još uvijek nije imao intervenciju u drugom dijelu
77' - Ronaldo u trku, ali s Juanom na leđima, pa je pucao pokraj gola
76' - obečavajuća akcija Portugala ali izuzetno loš završetak
71' - ne događa se previše na terenu, osim oštre beorbe, ali prilika nema
63' - Mendes ulazi, Pepe izlazi
62' - ukazuje se pomoć Juliju Cesaru
60' - Meireles je sa pet metara promašio idelanu prigodu
59' - Simao je pucao s 18 metara ali Julio Cesar je mirno zaustavlja
57' - Dani Alves je ubacio, ali Fabiano nije mogao ništa
56' - Brazilski pokušaj iz daljine, neopasno po Eduarda
54' - zamjena u Portugalu, umjesto Dude ulazi Simao
52' - slobodnjak za Portugal, Ronaldo ga je izveo a lopta je na putu promijenila smjer i otišla preko gola
48' - brza kontra Portugala, a Lucio je u zadnji čas izbio loptu Ronaldu
48' - Brazilci pritišću zadnju liniju Portugalaca
46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+1 - kontru Portugala završio je Ronaldo nepreciznim udarcem iz daljine
45' - žuti karton dobio je Coentrao
43' - Felipe Melo grubo je startao na portugalskog igrača i dobio je žuti karton; Dunga ga odmah mijenja a umjesto nejga ušao je Josue
39' - Luis Fabiano nadskočio je portugalsku obranu, na ubačaj Maicona, ali nije uspio pogoditi za vodstvo
37' - Nilmar je opet pred golom Portugala, ali pucao je preko gola
34' - ispred Fabiana Eduardo odnosi loptu
32' - Maicon je pokušao udarecm iz daljine ali bezuspješno
30' - portugalska obrana napravila je veliku grešku, Nilmar je pucao ali od ruku Eduarda lopta se odbila u vratnicu; u kontri Portugalaca Tiago je simulirao te je dobio žuti karton
28' - Cristiano Ronaldo je bio u lijepom prodoru, ali nije dodao kada je trebao pa je izgubio loptu
25' - Juan je igrao rukom ali dobio je samo žuti karton, iako je bio zadnji igrač
24' - korner za Brazil, ali opet bez opasnosti za Eduarda
18' - Duda ubacio za Tiaga, ali on puca tri metra pokraj desne stative
17'- Dani Alves opet pokušava iz daljine iznenaditi Eduarda
11' - Brazilci su u inicijativi, ali i trude se nastaviti niz od 19 utakmica bez poraza na SP-ima
 8' - lijepa kacija Brazila, Coentrao izbija ispred Maicona
 6' - Dani Alves puca sa 20-tak metara ali kraj gola
 2' - Brazil izvodi već drugi korner
 1' - počeo je dvoboj u Durbanu

PORTUGAL - BRAZIL  0:0

TEKSTUALNE PRIJENOSE PRATITE OVDJE

Portugal: Eduardo, R. Costa, R. Carvalho, B. Alves, Duda, Pepe, Tiago, Meireles, Danny, Coentrao, Ronaldo
Brazil:Julio Cesar, Maicon, Lucio, Juan, M. Bastos, Gilberto Silva, D. Alves, Felipe Melo, J. Baptista, Nilmar, L. Fabiano

90'+5 - u dvije prigode našli su se još Drogba i Yaya Toure
90' +3 Drogba se našao u još jednom prigodi
89' - Kalou je još jednom u zaleđu
85' - još jedna gol poništen je 'slonovima' zbog zaleđa, 'strijelac' je bio Doumbia
82' - GOOLLL - Kalou je povećao na 3:0 nakon ubačaja Boke s lijeve strane
76' - Barry je imao intervneciju, pucao je Tae Se
71' - Kalou puca na korejski gol, ali Myong Guk se ne dâ
68' - Romaric je pucao, ali Myong Guk ovog je puta siguran
65' - Eriksson je napravio dvostruku zamjenu, u nadi da se zabije još koji gol
62' - iako nada 'slonova' kopne, Drogba i društvo pokuašavju zabiti još koji gol
59'- Tae Se je promašio veliku prigodu
56' - Romaric je ubacio iz kornera, Drogba je bio u idelanoj prigodi ali je promašio
50' - Kolo Toure je pucao, ali loše
49' - Tae Se ima priliku pucati iz slobodnjaka, ali napravio je to loše
47' - Gervinho je bio u zaleđu

45' - Romaric izvodi korner za 'slonove', ali ništa od toga
42' - Myong Guk spašava Koreju novog gola
40' - Gervinho i Boka su u gužvi pred korejskim golom
38' - Gervinho je bio u kaznenom prostoru, ali puca kraj gola
31' - opet je Keita u prilici
27' - Keita je izveo korner za Obalu Bjelokosti, ali Azijci se uspjevaju obraniti
23' - Sjeverna Koreja prijeti iz slobodnjaka, pucao je Yong Jo
19' - GGOOOLLL - Romaric je pogodio za 2:0; Drogba je pogodio prečku, a romaric natrčao na nju i zabio
16' - Afrikanci nastavljau u istom ritmu, Romaric je pogodio vratnicu
14' - GOOOLLL - Yaya Toure zabio za 1:0 'slonova'
10'- Obala Bjelokosti je zabila gol, ali u zaleđu je bio Drogba
 7' - sjevernokorejanci su napokon primirili napade 'slonova'
 3' - Myong Guk brani dobro svoja vrata
 3' - 'slonovi' su jurnuli prema korejskom golu, pucali su Romaric i Boka
 1' - u izglednoj je prigodi Keita
 1' - počeo je dvoboj u Nelspruitu

SJEVERNA KOREJA - OBALA BJELOKOSTI  0:3 (0:2)

Sjeverna Koreja: Guk, Yok, Il, Shol, Chon, Nam, Se, Yo, Guk, Jin, Hak
Obaja Bjelokosti: Barry, Boka, Toure, Kolo, Zokora, Tite, Gervinho, Drogba, Romaric, Keita, Toure, Eboue