ENDESA LIGA

Sjajni Žorić i Simon u porazu Unicaje kod Reala

30.09.2012 u 21:16

Hrvatski košarkaški stručnjak Jasmin Repeša nije na najbolji način krenuo u avanturu u španjolskoj ACB ligi. Njegova je Unicaja u 1. kolu poražena na gostovanju kod Real Madrida 79-64

Nije loše stajala Repešina momčad, za koju igraju Krunoslav Simon i Luka Žorić, nakon prve dvije četvrtine u Madridu. Real je prvu dionicu dobio 24-21, dok je druga završila 18-18, te se s tek -3, gledano iz kuta Unicaje, otišlo na predah.

Ni nakon 30 minuta utakmice Real nije uspijevao slomiti otpor momčadi iz Malage, pa se rezultatom 57-50 ušlo u posljednju dionicu utakmice. No, tada je uslijedio pad Unicaje koji je u konačnici rezultirao težim porazom.

Posljednju je dionicu sjajno sastavljena madridska momčad dobila 22-14, te u konačnici slavila sa spomenutih 79-64.

Žorić i Simon ubacili su po 11 poena za sastav Unicaje, a Luka je pritom dodao i devet skokova te tri asistencije, a Krunoslav po pet skokova i asistencija. Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Nikola Mirotić s 14 poena, dok je naturalizirani hrvatski reprezentativac Dontaye Draper ubacio devet uz po jedan skok i asistenciju.