NBA LIGA

Sjajni Šarić vodio Sixerse do pobjede, Orlando i sve bolji Hezonja šokirali Cleveland

07.02.2018 u 10:34

U NBA ligi je u noći sa utorka na srijedu odigrano osam utakmica, a najbolji dojam od hrvatskih košarkaša ostavio je Šibenčanin Dario Šarić čija je Philadelphia nadigrala Washington. Veliku pobjedu nad doprvacima lige Clevelandom upisao je i Orlando Magic za koji Mario Hezonja posljednja dva mjeseca igra jako dobro

Philadelphia 76ers su sinoć kod kuće sa 115:102 pobijedili Washington Wizardse, a Dario Šarić je slavlju svoje momčadi pridonio sa 20 koševa u 39 minuta (šut iz igre 8/14, trice 2/4), sedam skokova te po jednom asistencijom i ukradenom loptom. Sa 26 pobjeda i 25 poraza Philadelphia se nalazi na osmom mjestu Istočne konferencije.

Najbolji strijelac Sixersa bio je Joel Embiid sa 27 pogodaka i 12 skokova, što mu je 26. double-double ove sezone.

Šarić je 15 od svojih 20 koševa zabio u prvom poluvremenu  kada su Sixersi napravili seriju od 16-0 za vodstvo od 26-7 u manje od četiri minute prve četvrtine. Taj je prvi dio utakmice završio rezultatom 37-22.

Do poluvremena su Wizardsi, najviše zahvaljujući Bradleyu Bealu koji je utakmicu završio sa 30 koševa, smanjili zaostatak na deset koševa (65-55). Razlika od deset koševa ostala je i do kraja treće četvrtine, ali je Washington uspio doči na osam razlike (107-99) četiri minute prije kraja. Tada JJ Redick pogađa tricu i osigurava prednost Sixersima koju nisu ispustili do kraja.

Orlando Magic je sinoć također kod kuće sa 116:98 bio bolji od Cleveland Cavaliersa, iako je u prvom poluvremenu zaostajao čak 21 koš.

Najveći zaostatak Orlanda na utakmici iznosio je 21 koš u drugoj četvrtini i sve je nalikovalo na još jedan poraz na domaćem terenu, no tada je igru Magica preokrenuo Jonathon Simmons i na kraju odveo svoju momčad do pobjede koja je šokirala LeBrona i društvo. Zaista se nešto čudno događa s Clevelandom koji je u zadnje vrijeme doživio puno teških poraza...

Simmons je utakmicu završio sa 34 koša, od toga je 22 zabio u trećoj četvrtini. Mario Hezonja je odigrao 25 minuta i u tom je vremenu upisao 10 pogodaka (šut iz igre 4/9, trice 2/5), šest skokova i dvije asistencije.

Magic je pet minuta i 48 sekundi prije kraja prvog poluvremena zaostajao 59-38 da bi dvije i pol minute prije kraja utakmice vodili s 18 razlike. U tom je periodu Orlando nadigrao Cavalierse sa 73:34. Orlando je u trećoj četvrtini bio bolji od Clevelanda sa 41:22, a u zadnjoj sa 24:9.

Orlando (17-36) je sada 13. momčad Istočne konferencije, dok je Cleveland s omjerom pobjeda i poraza 30-22 treći.

Evan Fournier je za Orlando zabio 19 koševa i ugrabio šest skokova, dok je kod Cavsa najbolji bio LeBron James sa 25 pogodaka, 10 skokova i pet asistencija.

U okršaju Phoenix Sunsa Dragana Bendera i LA Lakersa Ivice Zubca slavili su domaći Lakersi sa 112-93.

Brandon Ingram je predvodio Lakerse sa 26 pogodaka, Julius Randle dodao 21, a Ivica Zubac je na terenu proveo jednu minutu i u tom je vremenu upisao jedan blok.

Kod Sunsa najučinkovitiji je bio TJ Warren, on je utakmicu završio sa 24 pogotka, dok je Dragan Bender u 37 minuta igre zabio osam koševa (šut iz igre 2/10. trice 1/4) i upisao šest skokova te četiri asistencije.

Phoenix je sa 18 pobjeda i 37 poraza 13. na Zapadu, dok su Lakersi s 22 pobjede i 31 porazom 11. momčad Zapadne konferencije.

NBA prvaci Golden State Warriorsi su sinoć kod kuće doživjeli poraz od Oklahoma City Thundera koji je slavio sa 125-105.

Warriors nisu vodili ni u jednom trenutku utakmice i 25 puta su gubili loptu. Najbolji strijelac Golden Statea bio je Kevin Durant sa 33 pogotka, dok je Stephen Curry ubacio 21 i i tome pridodao pet asistencija.

Oklahomu su predvodili Paul George i Russell Westbrook koji su zajedno zabili 72 koša. George je postigao 38 pogodaka, a Westbrook 34 uz devet asistencija i isto toliko skokova.