španjolska liga

Sjajni je Ante Budimir s dva gola dotukao Granadu i poslao poruku izborniku Daliću

20.10.2023 u 23:17

Odličnu večer imao je povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir koji je bio dvostruki strijelac u pobjedi Osasune 2:0 protiv Granade, u prvom dvoboju 10. kola španjolske LaLige

Budimir je prvi gol postigao u 11. minuti, kad je odlično reagirao na dodavanje Avile, primio loptu u kaznenom prostoru i svladao gostujućeg golmana Ferreiru.

Za drugi gol je 32-godišnji napadač prvo izborio kazneni udarac, a onda ga u 59. minuti sigurnim udarcem realizirati za konačnih 2:0.

S ova je dva gola Budimir došao do ukupno četiri zabijena gola u novoj sezoni LaLige.

• +7
Osasuna - Granada, španjolska liga, 20.10.2023. Izvor: EPA / Autor: Jesus Diges

Osasuna je s 13 bodova iz deset nastupa privremeno došla na deveto mjesto. Vodeći Real Madrid ima 24 boda, dva više od drugoplasirane Girone. Granada je sa šest bodova na predzadnjem mjestu.