prvi put u karijeri

Sjajna Amerikanka svladala prvu tenisačicu svijeta i osvojila Roland Garros

07.06.2025 u 18:06

Bionic
Reading

Amerikanka Coco Gauff pobjednica je Roland Garrosa. U velikom finalu je nakon tri seta svladala prvu tenisačicu svijeta Arinu Sabaljenku.

U ludom meču punom uzbuđenja i preokreta, Gauff je slavila 6:7 (5), 6:2, 6:4. Ovo je druga Grand Slam titula za Amerikanku koja je prije ovog 2023. slavila na US Openu.

Kakav ćemo meč gledati saznali smo odmah u prvom setu. Sabaljenka je brzo povela 4:1 s dva breaka prednosti i činilo se da će mirno uzeti prvu dionicu. No, onda je Gauff uzvratila s dva breaka i opet smo bili na početku. Sabaljenka nakon toga još dva puta uzima servis Amerikanki, ali ga oba puta gubi neposredno nakon. Odluka je pala u tie-breaku gdje je Gauff povela s 3-0 te je imala 5-3 da bi naposljetku Sabaljenka slavila 7-5.

U drugom setu je Gauff bila ta koja je brzo stigla do prednosti od 4:1 s dva breaka. Sabaljenka je vratila jedan break, da bi odmah nakon toga ponovno izgubila svoj servis te je Amerikanka sa 6:2 odvela meč u odlučujući set.

Tamo je prva do prednosti stigla Gauff koja je povela 3:1. No, Sabaljenka se vratila s dva uzastopna gema. Ključni trenutak u meču dogodio se pri rezultatu 3:3. Tada je Sabaljenka s nekoliko grešaka 'pogurala' Gauff prema novom breaku, a tu prednost Amerikanka nije ispustila.

Mirno je odservirala za meč i tako zaradila novih 2,55 milijuna eura. Unatoč Grand Slam naslovu, Gauff će ostati druga na WTA ljestvici, dok će Sabaljenka ostati prva. Bjeloruskinja je ostala na tri Grand Slam titule - 2023. i 2024. je osvajala Australian Open, dok je US Open osvojila također 2024.