• Zadnja izmjena 18.04.2010 20:21
  • Objavljeno 18.04.2010 u 20:16
Vedad Ibišević i Josip Šimunić

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: 021/APF/PIXSELL

Branič hrvatske nogometne reprezentacije Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju kod Borussije u Dortmundu igrao 1-1 (0-0)

Domaći su poveli preko Nelsona Valdeza (57), a izjednačio je nespretni Kevin Hummels autogolom u 90. minuti.

Borussia je pobjedom mogla izbiti na treće mjesto na ljestvici, ali je primljenim pogotkom u posljednjoj minuti ispustila dva boda i dvije pozicije. Treći Werder i četvrti Bayer iz Leverkusena imaju po 54 boda, dok Borussia ima 53.

Hertha iz Berlina je u drugoj utakmici nedjeljnog programa propustila veliku priliku potpuno se vratiti u borbu za ostanak u ligi odigravši na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu 2-2 iako je dva puta vodila. Tri kola prije kraja prvenstva Hertha je posljednja, a za zonom koja osigurava ostanak zaostaje pet bodova.