• Zadnja izmjena 11.11.2009 08:45
  • Objavljeno 10.11.2009 u 23:33
Ivan Ljubičić

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Ivan Ljubičić nije prošao u treće kolo vrijednog turnira u Parizu. Ljubičić je snage odmjerio s domaćim tensiačem Gillesom Simonom i nakon 127 minuta morao je čestitati šest godina mlađem protivniku na pobjedi 6:3, 3:6, 7:6(4)

Ivan Ljubičić nije uspio proći još jednog Francuza. Nakon što je u prvom kolu izbacio Grosjeana, u drugom je igrao s Gillesom Simonom, suparnikom protiv kojeg je imao stopostotni učinak u tri ogleda. Zanimljivo, dva su bila ove godine, što je sugeriralo da će Ljubičić i u četvrtom izaći kao pobjednik.

No kasni početak u Parizu očito je više odgovarao protivniku koji je u prvom setu imao čak pet break lopti, od kojih je iskoristio onu u šestom gemu i poveo sa 4:2. Ljubičić u prvom setu nije imao ni jednu, a kada protivniku ni ne zaprijetiš na njegovom servisu, nemoguće je očekivati uspjeh.

U drugom setu ipak nešto bolje izdanje Ljubičića. Uspio je Ivan u četvrtoj igri oduzeti servis protivniku i stići do velike prednosti. No kada se činilo da će rutinski odraditi posao do kraja, Ljubo je u sedmom gemu malo zakomplicirao i skoro dopustio Simonu da se vrati u set. Na kraju je set, ipak, pripao našem tenisaču.

U trećem setu oba su tenisača čvrsto čuvala svoj servis. U cijelom setu tek su po jednom imali break-prigode, ali ni jedan ni drugi nisu je iskoristili, pa se o pobjedniku odlučivalo u tie-breaku. Naš je tenisač odmah na startu oduzeo servis protivniku, ali tu prednost nije dugo držao. Nažalost, Simon je pri rezultatu 3:3 još jednom bio spretan te je, uz mini-break i iskorištenu drugu meč-loptu, dvoboj priveo kraju.

Nakon 127 minuta, Simon je slavio sa 6:3, 3:6, 7:6 (4).