treća pobjeda u nizu

Siloviti Osijek učvrstio se na vrhu: Stradala Istra, a sljedeći na redu je Dinamo

12.08.2018 u 20:22

U nedjeljnom dvoboju HT Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su Istru rezultatom 3:0 i tako zadržali stopostotni učinak na otvaranju nove sezone domaćeg prvenstva...

Steven Gerrard prognozirao je Osijeku borbu za titulu prvaka u Hrvatskoj, a kako je počela nova sezona HT Prve lige mogao bi slavni Englez imati i pravo.

• +3
HT Prva liga, 3. kolo: Osijek - Istra Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Nakon trijumfa protiv Hajduka i Rudeša momčad koju vodi Zoran Zekić lako se obračunala i s Istrom ove nedjelje u Gradskom vrtu, što joj je najbolji start domaćeg prvenstva u povijesti.

Bio je to susret u kojem su se gosti dobro držali u prvom poluvremenu, ali u nastavku je kvaliteta Osječana došla do izražaja. Ključan trenutak dogodio se u 49. minuti kada je Ezekiel Henty izbio pred Čondrića nakon krasne asistencije Kamenara i zabio za vodstvo domaćina.

Osijek - Istra 1:0 (Henty 49) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Nigerijac je postigao gol u sva tri odigrana kola HT Prve lige, a protiv Hajduka škaricama pa je jasno da je Zekić dobio pravo pojačanje.

U 73. minuti Hajradinović je udvostručio prednost Osijeka s bijele točke, nakon što je Cardozo srušio Mudražiju u kaznenom prostoru.

Osijek - Istra 2:0 (Hajradinović 73) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U 80. minuti u strijelce se glavom upisao i Danijel Lončar nakon ubačaja Hajradinovića iz kornera.

Osijek - Istra 3:0 (Lončar 80) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Osijek je ovim uvjerljivim trijumfom došao do devet osvojenih bodova u HT Prvoj ligi i uz impresivnu gol razliku ima dva boda više od Dinama kod kojeg gostuje sljedećeg petka...

HT Prva liga, 3. kolo:

Osijek - Istra 3:0 (Henty 49, Hajradinović 73, Lončar 80)

Osijek - Istra 3:0 (3. kolo 2018./19., 12.8.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube