OSTAJE NA POLJUDU

Siguru propao transfer iz Hajduka; evo kamo se nadao otići

02.09.2025 u 11:54

Bionic
Reading

Prijelazni rok je u većini najjačih liga svijeta završen.

Niko Kristian Sigur posljednjeg dana ljetnog prijelaznog roka u ligama petice uzalud je čekao vijesti s Otoka – transfer u Englesku nije se dogodio, javlja Germanijak.

Engleski drugoligaš Watford, koji je tražio pojačanje na desnoj strani obrane, umjesto njega odlučio se za Jeremyja Petersa iz belgijskog Charleroija. Peters, 27-godišnji igrač rođen u Francuskoj, plaćen je dva milijuna eura, što je iznos koji je Watford bio spreman izdvojiti za beka.

Sigur je kod trenera Gonzala Garcije igrao i na poziciji desnog beka i zadnjeg veznog, ali Englezi su ga prvenstveno gledali kao rješenje za desni bok. Prednost je ipak dobio Peters, vjerojatno i zbog cijene – Hajduk je za Sigura postavio donju granicu od četiri milijuna eura, a nadao se ponudi i do sedam milijuna, dok je Watford za Petersa platio upola manje.

Prodaja Sigura bila je Hajdukov prioritet i zbog činjenice da je i sam igrač želio promjenu. To je sredinom kolovoza jasno naglasio i izbornik kanadske reprezentacije Jesse Marsch: ‘Sigur očajnički želi promijeniti klub. Bilo je interesa iz Bundeslige i mislim da bi to bio sjajan potez za njega, a javljali su mu se i klubovi iz drugih liga.’

Situaciju mu dodatno otežava status u momčadi – kod Garcije je izgubio mjesto standardnog prvotimca, a u Jadranskom derbiju protiv Rijeke ušao je tek s klupe, bez većeg učinka. S obzirom na to da su najjača europska tržišta zatvorena, Siguru preostaje čekati hoće li se do kraja otvorenog mercata u drugim zemljama pojaviti nova prilika za transfer.